Facebook Google+ Twitter

Straszne dzieci w polskich szkołach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 16:34

Co dziesiąty uczeń przejawia zachowania patologiczne - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat przeciwdziałania zjawiskom patologii w szkołach i placówkach oświatowych. NIK zbadał 55 szkół i ośrodków pedagogicznych w całej Polsce.

Mimo, że w każdej ze skontrolowanych jednostek stwierdzono zachowania patologiczne, NIK pozytywnie ocenia przeciwdziałanie tym zjawiskom. W porównaniu z poprzednią kontrolą o 3 procent zmalała liczba uczniów, którzy zażywali narkotyki lub pili alkohol. Wzrosła jednak liczba uczniów agresywnych, palących papierosy i wagarujących - podkreślił doktor Grzegorz Buczyński z Najwyższej Izby Kontroli.

Agresywne zachowania stanowią połowę wszystkich przejawów patologii w szkołach. Najgorzej jest w gimnazjach. Grzegorz Buczyński nie jest jednak zaskoczony tym wynikiem. Jak powiedział ta grupa wiekowa, w każdym systemie edukacji, jest najbardziej aktywna, także negatywnie.

NIK skontrolował 22 szkoły publiczne, ale i młodzieżowe ośrodki wychowawcze czy publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Badania objęły osiem województw: od lubelskiego, przez mazowieckie, do wielkopolskiego. Zjawiska patologiczne w szkołach nasilają się we wschodniej części kraju, ale nie omijają także dużych aglomeracji. Raport dotyczy dwóch lat szkolnych - 2005/2006 oraz 2006/2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I cóż się dziwić. Takie społeczeństwo jakie dzieci wychowanie. (Sic! - nie moje to słowa).Ja dopowiem - takie dzieci jakie społeczeństwo. Gwoli uściślenia - nie tylko społeczeństwo rodziców i nauczycieli. Ryba psuje się od głowy.Można tylko krzyczeć nie za głośno - O tempore o mores!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.