Facebook Google+ Twitter

Straszny Dom Kultury

Nie lada emocje przeżyli w sobotę, 31 października, widzowie seansu filmowego w Libiąskim Centrum Kultury. Labiryntem strachu, przygotowanym przez instruktorów LCK, musieli dotrzeć do sali kinowej, by obejrzeć horror "Ring".

Przystojni instruktorzy LCK / Fot. Paulina ŁysakAtmosferę grozy, typową dla Halloween, podkreślały: specjalna scenografia, prezentowane fragmenty horrorów, klimatyczna muzyka oraz ucharakteryzowani instruktorzy.

Pomysł ścieżki strachu zaułkami LCK to pomysł Marcina Franaszka i Moniki Widlarz. - Uczestnicy Halloween w LCK najpierw usłyszeli przerażające dźwięki piosenki Samara’s Song. Dalej czekała ich ciemność i powiewy wiatru. Potem długi korytarz, na końcu którego leżał przepołowiony tułów i straszyła Samara z filmu "Ring”. Za kolejnymi drzwiami straszył inny potwór oraz wyświetlano fragmenty filmu "Ring" – relacjonuje M. Franaszek. - Schodami trzeba było zejść do piwnicy. Wpadając w rozwieszone pajęczyny, uczestnicy imprezy trafiali na grób i długi korytarz z czerwonym światłem. Ich przerażenie potęgowała wytwarzana mgła i wyłaniająca się z niej postać. W ostatnim pomieszczeniu straszył szumiący telewizor i dzwoniący telefon.

- Nie wzorowaliśmy się na jednym filmie, wykorzystaliśmy kilka motywów znanych z horrorów, ale przede wszystkim własne pomysły. Efekt był taki, że w strach ogarniał nawet na pozór odważnych młodych chłopaków – komentuje Monika Widlarz.

Przed seansem thrillera „Ostatni dom po lewej”, zorganizowano jeszcze wzorowany na popularnych „Milionerach” teleturniej „Horror-leży”, sprawdzający wiedzę z zakresu filmów grozy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.