Facebook Google+ Twitter

Straty po pożarze hali w Kielcach - ok. 15 mln. zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 16:33

Na 15 milionów złotych szacowane są wstępne straty po pożarze jaki w niedzielę wybuchł w jednej z hal wystawienniczych Targów Kielce.

Prokurator Cezary Luciński zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód powiedział, że to jedynie wstępna kwota, która na pewno ulegnie zmianie, gdy wszyscy wystawcy na podstawie faktur szczegółowo oszacują straty. Prokurator dodał również, że wczoraj policja przekazała zebrany materiał dowodowy, który teraz jest analizowany. W dalszym ciągu nie znane są przyczyny wybuchu ognia, ustali je powołany biegły, choć ze wstępnych ustaleń nic nie wskazuje na podpalenie.

Tymczasem nadal nie ma wyjaśnień w sprawie rozbieżności godziny zgłoszenia do policji pożaru i przekazania go do straży pożarnej. Z ustaleń strażaków wynika, że zgłoszenie od policji otrzymali oni o 7:31, natomiast policja telefon o pożarze odebrała już o godzinie 7:24. Tej rozbieżności jeszcze nie wyjaśniliśmy - powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce podkomisarz Małgorzata Tkaczyk Kłębek z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Wczoraj na antenie Radia Kielce szef świętokrzyskich strażaków starszy brygadier Zbigniew Muszczak powiedział, że czas rejestracji zgłoszeń przyjmowanych przez strażaków sterowany jest automatycznie przez zegar atomowy i kontrolowany co 600 sekund i nie ma możliwości, aby się on opóźnił lub spieszył. Natomiast policjanci poinformowali w krótkim komunikacie, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pożarze przekazali ją strażakom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.