Facebook Google+ Twitter

Strauss Festival Orchestra zagra w styczniu w Łodzi

Między 5 a 10 stycznia 2012 roku, po raz pierwszy w Polsce wystąpi Strauss Festival Orchestra. Po występach w pełnych salach Amsterdamu, Berlina, Rzymu, Lizbony czy Barcelony, przychodzi czas na Łódź, Poznań, Warszawę, Gdańsk i Kraków.

Od początku II wojny światowej organizowany jest koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich poświęcony głównie kompozytorom z rodziny Straussów. Miejsca w Filharmonii na Koncert Noworoczny rezerwowane są na rok naprzód, a koncert ze Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego transmitowany jest na żywo przez stacje telewizyjne i radiowe na całym świecie.
 / Fot. mat. organizatora
W czwartkowy wieczór (5 stycznia 2012r.) w gmachu łódzkiej filharmonii widzowie będą mieli namiastkę wiedeńskiego koncertu noworocznego. Strauss Festival Orchestra, która koncertowała m. in. w Amsterdamie, Berlinie, Lipsku, Helsinkach, Rzymie, Oslo, Lizbonie, Barcelonie i Madrycie zaprezentuje w Łodzi mistrzowską muzykę dynastii Straussów i przeniesie słuchaczy do rozśpiewanego i roztańczonego cesarskiego Wiednia.

W programie widzowie usłyszą m.in. walce „Opowieści Lasku Wiedeńskiego”, „Wiedeńska krew”, uwertury do operetek "Baron Cygański" i "Zemsta Nietoperza", polki i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca „Nad modrym Dunajem”.

Na zakończenie, podczas wielkiego finału muzycy zagrają słynny "Marsz Radetzkiego" skomponowany przez Johanna Straussa (ojca) na uroczysty bankiet, wydany przez habsburski Dom Panujący w Wiedniu 31 sierpnia 1848.Na scenie Filharmonii Łódzkiej oprócz Strauss Festival Orchestra z wyśmienitymi solistami (solistką wieczoru będzie rosyjska śpiewaczka Natalia Dmitriewskaja, która w 2010 roku zadebiutowała w słynnym Teatrze Bolszoj w Moskwie) publiczność zobaczy prawie stuosobową grupą baletową Strauss Festival Ballet Ensemble prowadzoną przez Aleksieja Shakura.

Wielki koncert galowy Johann Strauss z perfekcyjnym połączeniem słynnych kompozycji Straussa i tańczących par ubranych w smokingi, sukienki, mundury wojskowe sprawią, że styczniowy wieczór dla widzów okaże się niezapomnianym przeżyciem, ucztą dla wszystkich zmysłów.

Organizatorzy zapewniają, że publiczność, za sprawą artystów Strauss Festival Orchestra, przeniesie się do austriackiej stolicy na wytworne bale dworu Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.