Facebook Google+ Twitter

Strauss-Kahn na wolności. Pokojówka przyznała się do kłamstwa

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, został zwolniony z aresztu w piątek 1 lipca. Pokojówka oskarżająca Strauss-Kahna o próbę gwałtu, przyznała, że część jej zeznań była kłamstwem.

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego / Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANEOskarżony o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce Dominique Strauss-Kahn został w piątek 1 lipca wypuszczony z aresztu. Otrzymał także zwrot wpłaconej kaucji (1 mln dolarów) - informuje serwis Gazeta.pl. 32-letnia pokojówka przyznała przed sądem, że część jej wcześniejszych zeznań była kłamstwem - okazało się, że po tym, jak kobieta została rzekomo zaatakowana przez Strauss-Kahna, posprzątała jeszcze jeden hotelowy pokój (czemu wcześniej zaprzeczała).

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego nie odzyskał wolności w pełni - nadal nie może opuszczać terytorium Stanów Zjednoczonych, a jego paszport zatrzymał sąd.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której wiarygodność oskarżającej została podważona. Niedawno prokuratorzy znaleźli możliwe powiązania pochodzącej z Gwatemali pokojówki z dilerami narkotyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

kamill
 • kamill
 • 04.07.2011 17:08

Za dwa dni powiedzą że to ona przeleciała jego. On ją zaskarży o gwałt i loda. Stary jurny buhaj kutasiasty a bez napletka. Obrzezaniec, cholera jasna ! Baxy i baxy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 03.07.2011 18:03

Jankesi aresztowali szefa MF na podstawie zeznań znanej nie od wczoraj służbom emigracyjnym(i nie tylko tym służbom) "osobie",A w dwa tygodnie później FBI wkracza do siedziby Funduszu i grzebie w ich systemach informatycznych pod pozorem"przeciwdziałania atakom hakerski".
To wszystko dzieje w chwili,kiedy zadłużenie Ameryki przekracza dopuszczalny próg,i cała administracja rzadowa pochyla swoje tęgie głowy nad uratowaniem Ameryki przed kolejną falą kryzysu.
Wbrew obiegowym opiniom-rogłaszanym prze sPiSkową cześc naszego społeczeństwa,nie tylko Rosjanie stosują metodę "na rympał".

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAREK POPLAWSKI
 • MAREK POPLAWSKI
 • 02.07.2011 23:33

DOLARY DOLLARY ,DOLLARRRRRRRRY TO SLOWO OSTATECZNE W SADZIE OBESZLO SIE BEZ PANA BOGA..A SZCZEGULNIE W USA I CANADZIE MONEY TOOK!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wymiar sprawiedliwości" w USA (cudzysłów nie bez powodu) postępuje zgodnie z ideologią: "bronimy naszych obywateli przed barbarzyńcami z Europy!!". Stąd takie całkowicie nieadekwatne do sytuacji środki. Jakby to był urzędnik amerykański, to by w najgorszej wersji wyszedł za kaucją po godzinie, policja od razu zabrała za sprawdzanie wiarygodności oskarżającej, a sama sprawa została raz dwa wyciszona...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Dominique Strauss-Kahn był ścigany z urzędu czy z prywatnego oskarżenia?
Wydaje mi się sprawa jeszcze kapkę potrwa. Przecież wymiar sprawiedliwości dał wiarę nie bez powodów pokojówce. A to, że ona wycofuje powodu, może być bardzo dwuznaczne dla sądu i dla opinii o tym sadzie. Sprawiedliwość nie podlega co prawda opinii ale sędziowie tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 02.07.2011 13:13

Zastanawiam się, za jakie pieniądze ja przyznałbym się ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 02.07.2011 12:39

Co na to Kazik Szczuka i jej podobne feminy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edek
 • Edek
 • 02.07.2011 11:25

Ciekaw jestem co na to eksperci, którzy zaraz po zatrzymaniu w telewizorni krzyczeli, że dostanie on surowy wyrok. Twierdzili, że skoro został zatrzymany, to prokuratura musi mieć mocne dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.