Facebook Google+ Twitter

Strauss-Kahn: to był błąd moralny, którego żałuję

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, udzielił pierwszego wywiadu od czasu jego zatrzymania w maju br., pod zarzutem gwałtu na pracownicy jednego z nowojorskich hoteli.

- To był moralny błąd. Nie przestałem tego jeszcze żałować - tłumaczył Strauss-Kahn w wywiadzie udzielonym francuskiej telewizji TF1. Rozmowę śledziło 13 mln widzów. Było to pierwsze wystąpienie byłego szefa MFW od czasu, gdy 14 maja br. zatrzymano go na nowojorskim lotnisku w związku z zarzutem o napaść seksualną na 33-letnią pokojówkę Nafissatou Diallo.

Strauss-Kahn przyznał się do odbycia z pracownicą hotelu stosunku seksualnego w swoim apartamencie. Zaznaczył jednak, że kobieta nie była przez niego do niczego zmuszana, ani nie doświadczyła jakiegokolwiek aktu przemocy z jego strony. Przyznał, że sam mógł być ofiarą zastawionej na niego "pułapki". Nie wyjaśnił jednak, co dokładnie ma na myśli.

Sama pokojówka twierdziła inaczej, oskarżając Strauss-Kahna o napaść i gwałt. Sąd federalny w Nowym Jorku oddalił jednak zarzuty kobiety, a 23 sierpnia br. umorzył sprawę. Dlaczego? Zdaniem prokuratorów zeznania 33-letniej pracownicy hotelu nie były wiarygodne. Diallo złożyła jednak przeciw Strauss-Kahnowi jeszcze jeden pozew, tym razem cywilny. Sprawa trwa. Ale to jeszcze nie koniec problemów byłego szefa Funduszu.

We francuskiej prokuraturze trwa bowiem postępowanie wstępne w związku z oskarżeniem Strauss-Kahna o gwałt, tym razem wytoczone na wniosek 32-letniej pisarki i dziennikarki, Tristane Banon. Kobieta oskarża byłego szefa MFW o to, że ten próbował ją zgwałcić podczas udzielanego Banon wywiadu w 2003 roku. W rozmowie z TF1 Strauss-Kahn określił zarzuty dziennikarki jako "oszczercze" i "wymyślone".

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

S.O.
  • S.O.
  • 20.09.2011 06:57

Toż to perwersyjny zboczony zwyrodnialec ! Jak można tolerować na wolnosci osobnika tak wstrętnie zboczonego ?! To niebezpieczne ! Komu nie zbiera sie na wymioty ?! Jakąś biedną ,zastraszoną kobietę sterroryzował i teraz inni zwyrodnialcy przy pomocy ,,prawników'' wyplątali go z oskarżenia o gwałt. Ale wszyscy są tak zdeprawowani ,że nie razi ich wcale tak ohydna perwersja zboczonego starca ! Skandal !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.