Facebook Google+ Twitter

Straż Graniczna gotowa do przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej

Straż Graniczna przygotowana jest do natychmiastowego przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej. Powodem mogą być np. zagrożenie epidemiologiczne, chuligańskie zamieszki, zagrożenie terrorystyczne.

 / Fot. Archiwum Straży GranicznejMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to wielkie wydarzenie o randze nie tylko europejskiej. Polska przygotowuje się do tego piłkarskiego święta - budujemy nowe stadiony, drogi, uchwalamy nowe prawo, media śledzą niecierpliwe oczekiwania kibiców i PZPN - dzieje się naprawdę bardzo dużo.

Tak wielka impreza spowoduje ogromny napływ kibiców futbolu i nie tylko.
Straż Graniczna przygotowana jest do natychmiastowego przywrócenia
tymczasowej kontroli granicznej. Powodem mogą być np. zagrożenie epidemiologiczne, chuligańskie zamieszki, zagrożenie terrorystyczne.
Cyklicznie prowadzone są ćwiczenia przywrócenia kontroli granicznej - ostatnie - kilka dni temu.

Pułkownik Janusz Cienciała, komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu informuje: - Przeprowadziliśmy ćwiczebne przywrócenie kontroli granicznej w wybranych miejscach przy granicy polsko-słowackiej - w Chyżnem i Chochołowie na Orawie oraz w Zwardoniu i Korbielowie w powiecie żywieckim.

Najważniejsze cele ćwiczeń to:
- uniemożliwienie wjazdu na terytorium Polski osobom, które ze względu na zachowanie oraz posiadane przedmioty niebezpieczne mogą stanowić zagrożenie dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.
- sprawdzenie przydatności i funkcjonalności miejsc wyznaczonych do tymczasowego przywrócenia kontroli, w tym ich oznakowania;
- określenie docelowej liczby funkcjonariuszy realizujących zadania w punkcie kontroli;
- ustalenie ilości sił i środków zaangażowanych do tymczasowego przywrócenia kontroli i szacunkowe określenie kosztów podejmowanych czynności;
- ocena przepływu informacji pomiędzy służbami Słowacji i Polski za pośrednictwem Centrum współpracy policyjnej i celnej w Trstenie.

Jednym z elementów ćwiczeń był pozorowany wjazd obywatela UE przewożącego przedmioty, które zamierzał wykorzystać w celu naruszenia porządku publicznego. Film z tych ćwiczeń można obejrzeć tutaj: www.youtube.com

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.