Facebook Google+ Twitter

Straż Graniczna odkryła w Warszawie nielegalny magazyn papierosów i alkoholu

Funkcjonariusze Straży Granicznej w jednym ze stołecznych mieszkań ujawnili 1 lutego 2012 roku nielegalny magazyn papierosów i alkoholu. Towary nie miały polskiej akcyzy. Strażnicy zabezpieczyli blisko 472 tysiące sztuk papierosów i 77 litrów spirytusu.

 / Fot. NwOSGNa trop magazynu funkcjonariusze wpadli, prowadząc czynności rozpoznawcze wspólnie z warszawską Izbą Celną. Z informacji, które posiadali wynikało, że w jednym z mieszkań na Śródmieściu znajduje się składowisko wyrobów tytoniowych i alkoholowych, pochodzących najprawdopodobniej z przemytu.

Mieszkanie wynajmował 37–letni obywatel Ukrainy i to do niego należała / Fot. NwOSG kontrabanda. W mieszkaniu cudzoziemca ujawniono łącznie 23 588 paczek (471 760 sztuk) papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 236 tys. złotych oraz 77 litrów spirytusu o wartości ok. 5850 złotych. Łączna wartość ujawnionego towaru to blisko 242 tys. złotych. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego cła, akcyzy i podatku VAT to ok. 385 tys. złotych.

 / Fot. NwOSGCudzoziemiec ma tytuł pobytowy, więc przebywa w Polsce legalnie, dlatego po wykonaniu niezbędnej dokumentacji procesowej został zwolniony. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono ujawnioną w mieszkaniu należącą do mężczyzny gotówkę w wysokości 13 900 złotych. Ujawniony towar przekazano funkcjonariuszom Izby Celnej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.