Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9955 miejsce

Straż Graniczna udaremniła przemyt narkotyków w Świecku

13 grudnia w Świecku Straż Graniczna ujawniła przemyt narkotyków z Holandii.

Narkotyki przejęte przez Straż Graniczną / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejJak informuje rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej chor. Anna Galon, 13 grudnia w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ilość amfetaminy i marihuany, która wskazywała przeznaczenie na sprzedaż. Narkotyki były ukryte w bagażu wiezionym z Holandii busem rejsowym.

W trakcie prowadzonej w okolicach Świecka kontroli pasażerów jadących z Holandii do Polski linią przewozów zorganizowanych i ich bagaży, jeden z przedmiotów zwrócił uwagę funkcjonariusza. Nie bez przyczyny. Ukryto w nim po około 100 gramów amfetaminy i marihuany. Kierowca zapytany o właściciela bagażu nie potrafił go wskazać. Zbadanie tej kwestii pozostanie już w gestii rozpoczętego postępowania przygotowawczego prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

Skradziony Renault Scenic / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejW myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przywóz środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Natomiast 14 grudnia około godziny 10.00 funkcjonariusze ze wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili pochodzącego z kradzieży Renault Scenic o wartości około 50 tys. zł.

Jak mówi chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: "Samochód został zaparkowany przez nieznaną na razie osobę w miejscu obsługi pojazdów (MOP) niedaleko granicy polsko - niemieckiej po polskiej stronie w okolicach Świecka. Kontrolujący tamten teren funkcjonariusze zastali samochód, który był bez kierowcy. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że został zgłoszony jako utracony na terenie Niemiec. Wartość pojazdu szacujemy na około 50 tys. zł."

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.