Facebook Google+ Twitter

Straż Graniczna zabezpieczyła anaboliki za 6 mln złotych

Kilkaset tysięcy produktów anabolicznych różnych firm o wartości blisko 6 milionów złotych zabezpieczyła Straż Graniczna w jednym ze stołecznych mieszkań. Anaboliki trafiały do odbiorców w USA i Kanadzie.

 / Fot. NwOSGUjawnienie anabolików to efekt kilkumiesięcznych czynności operacyjno – rozpoznawczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, we współpracy z amerykańskimi służbami DEA. Anaboliki trafiały bowiem do konkretnych odbiorców w USA i Kanadzie, ale nadawcy przesyłek zawsze byli fikcyjni.

Pierwsze paczki z lekami anabolicznymi ujawniono wiosną 2011 roku w terminalu pocztowym CARGO w Warszawie. W sumie przesyłek było ok. 1,5 tysiąca i każda z nich zawierała od kilku do kilkudziesięciu sztuk farmaceutyków. Wartość takiej przesyłki wynosiła od 1000 do 10 000 złotych. Na znaczki pocztowe handlarze wydali ok. 47 000 złotych.

 / Fot. NwOSGFunkcjonariusze Straży Granicznej, przy współpracy z Centralnym Biurem Śledczym KGP, zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch obywateli RP. Jednego z nich na gorącym uczynku, tj. w jednym z urzędów pocztowych w Warszawie podczas nadawania przesyłek. W jego samochodzie funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 7200 tabletek, prawie 19000 fiolek oraz ponad 5400 sztuk saszetek. Wszystko o łącznej wartości ok. 47 000 złotych.

 / Fot. NwOSGW warszawskim mieszkaniu, które było miejscem produkcji i magazynowania anabolików zabezpieczono substancje farmaceutyczne w ilości: tabletki - ponad
666 tys. sztuk, fiolki -19 tys. sztuk, ampułki - ok. 5,5 tys. sztuk. Ich szacowana wartość to ok. 6 000 000 złotych. W mieszkaniu oprócz gotowych leków znajdowała się również linia produkcyjna do dawkowania, pakowania i metkowania produktów, wyciskarka do tabletek, maszynka do nabijania numerów seryjnych, pudełka i etykiety oraz waga laboratoryjna. W lekach produkowanych przez mężczyzn wartości poszczególnych komponentów były znacznie przekroczone, co mogło zagrażać zdrowiu i życiu osób je zażywających.

Straż Graniczna w toku prowadzonego śledztwa przedstawiła podejrzanym w sprawie 76 zarzutów. Mężczyźni ci to trzydziestokilkuletni obywatele RP. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania, zarówno w kraju jak i za granicą.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podawanie konkretnej wartości takich rzeczy to nie jest nadzwyczajny pomysł. W efekcie pojawiają się kolejni "spryciarze" marzący o szybkim, łatwym zarobku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca wiadomość .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.