Facebook Google+ Twitter

Straż Graniczna zatrzymała producenta nielegalnego alkoholu

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który zajmował się dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz destylacją alkoholu. Towar magazynował u rodziny – od syna po teściową.

 / Fot. NwOSGFunkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w czwartek (29 marca 2012) o godzinie 6, weszli jednocześnie na 5 wytypowanych wcześniej posesji w powiecie mińskim. Na podstawie prowadzonych od dłuższego czasu czynności służbowych ustalili nie tylko miejsca, ale także osoby zajmujące się nielegalną produkcją alkoholu oraz handlem wyrobami tytoniowymi pochodzącymi najprawdopodobniej z przemytu.

Będąc pod jednym z ustalonych adresów, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który opuszczał swoją posesję, twierdząc, że udaje się na targ. Dokonano przeszukania mieszkania 48-letniego mężczyzny oraz budynków gospodarczych znajdujących się na terenie posesji.

 / Fot. NwOSGFunkcjonariusze sprawdzili również mieszkania, domy i budynki gospodarcze pod pozostałymi czterema adresami, które należały do zatrzymanego i jego rodziny. W wyniku przeszukania ujawniono wyroby akcyzowe w postaci papierosów bez polskich znaków i akcyzy w ilości 83 860 sztuk, co daje łączną wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku niezapłaconych podatków (cło, akcyza, VAT) w wysokości 69 420 złotych.

 / Fot. NwOSGPonadto pod jednym z adresów zamieszkiwanym przez teściową zatrzymanego, ujawniono bezbarwną ciecz w ilości 275 litrów w pojemnikach 30- i 5-litrowych oraz domowej roboty urządzenie do oczyszczania rozcieńczalnika. Przedestylowany rozpuszczalnik zlewany był do 5 litrowych, plastikowych pojemników.

Mężczyzna usłyszał w piątek zarzuty z kodeksu karnego  / Fot. NwOSGskarbowego. Grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie. Po przesłuchaniu zostanie zwolniony. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Przypominamy, że ze względu na komponenty i warunki produkcji nielegalnego alkoholu, nie należy spożywać napojów alkoholowych niewiadomego pochodzenia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.