Facebook Google+ Twitter

Straż Graniczna zatrzymała w Warszawie nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 17 obywateli Wietnamu oraz 2 obywateli RP, którzy podejrzani są o zorganizowanie nielegalnego przerzutu cudzoziemców przez granicę RP.

Auta z cudzoziemcami funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w poniedziałek (20.08.12) na ulicy Puławskiej w Warszawie tuż po godzinie 15, prowadząc rutynowe działania w ramach ochrony szlaków komunikacyjnych. W dwóch samochodach osobowych, tj. chrysler voyager oraz ford galaxy przewożonych było 17 cudzoziemców rasy azjatyckiej. W związku z podejrzeniem organizowania nielegalnego przekraczania granicy RP funkcjonariusze zatrzymali kierowców, 2 obywateli RP, mieszkańców Warszawy.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Wietnamu. Wszyscy deklarowali wiek poniżej 17 lat, dlatego ważną kwestią dla dalszych czynności było określenie wieku zatrzymanych. Lekarz, na podstawie uzębienia i kości nadgarstka ustalił, że tylko dwóch zatrzymanych to osoby nieletnie, tj. w wieku ok. 15 – 16 lat.

Funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy przyjechali do Polski nielegalnie przez zieloną granicę. Ich celem była Wólka Kosowska pod Warszawą, gdzie zamierzali podjąć pracę. Trwa ustalanie ich tożsamości z uwagi na brak jakichkolwiek dokumentów.

Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów, która dziś skierowała do sądu wnioski o zastosowanie środków zabezpieczających w postaci tymczasowego aresztowania wobec dorosłych cudzoziemców i obu obywateli RP. Sąd zadecyduje również o dalszym losie nieletnich zatrzymanych, np. o umieszczeniu ich w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych.
Zatrzymani obywatele RP usłyszeli zarzut organizowania nielegalnego przekraczania granicy RP, za co grozi do 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.