Facebook Google+ Twitter

Straż Miejska będzie tropić tramwaje

Czy w warszawskich tramwajach będzie bezpieczniej? Przewoźnik właśnie udostępnił straży miejskiej dostęp do programu pozwalającego śledzić wszystkie składy.

tramwaj w Warszawie- fotografia ilustrująca / Fot. Astorek, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tramwajewawa2.jpgJak donosi Życie Warszawy, Tramwaje Warszawskie podpisały ze strażą miejską umowę, pozwalającą strażnikom na dostęp do systemu lokalizującego każdy wagon dzięki odbiornikom GPS. Wszystkie tramwaje znajdujące się na trasach będą widoczne na elektronicznych mapach w postaci ruchomych punktów.

Od teraz podjęcie interwencji będzie zdecydowanie szybsze i skuteczniejsze. Chuligani palący papierosy, awanturujący się czy spożywający alkohol nie będą już bezkarni. Sporym problemem byli wandale wybijający szyby, szczególnie w nowych modelach typu Swing. Koszty ich napraw pokrywa co prawda ubezpieczyciel, ale za to składki są coraz większe.

Nowy system pozwoli na uproszczenie procedur w razie zagrożeń. Pominięty zostanie cały proces, w którym motorniczy musiał zgłosić zdarzenie dyspozytorowi, który to przekazywał informację służbom. Dzięki niemu usprawniony zostanie także funkcjonujący już system SMS-a Interwencyjnego, dzięki któremu pasażer zgłasza numer linii, numer boczny pojazdu i typ zagrożenia.

źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

eingraudenzer
  • eingraudenzer
  • 07.06.2011 21:00

@PB: numer boczny jest także wewnątrz pojazdów, więc to akurat najmniejszy problem

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ile to będzie nas kosztować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
PB
  • PB
  • 07.06.2011 12:21

Ciekawe, kto wsiadajac do tramwaju, zwraca uwage na takie detale jak numer boczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.