Facebook Google+ Twitter

Straż miejska do likwidacji? Samorządom się nie opłaca

W zeszłym roku zmieniły się przepisy dotyczące funkcjonowania straży miejskiej. Coraz trudniej jest utrzymać te służby licząc tylko na mandaty z fotoradarów.

Straż Miejska Wrocław / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiPierwsze samorządy likwidują straże gminne i miejskie na swoim terenie informuje Puls Biznesu. Straż Miejska zobligowana jest obecnie do współpracy z policją w zakresie uzgadniania miejsca pomiaru. Wcześniej fotoradar ustawiono wszędzie tam, gdzie było to najbardziej opłacalne.

Obecnie przenośnie fotoradary mogą być ustawiane jedynie tam, gdzie stoją znaki drogowe informujące o kontroli. Radni podejmują coraz częściej decyzje o rozwiązaniu na swoim terenie straży miejskiej.

"Przez cały zeszły rok nie prowadziliśmy pomiarów prędkości ze względu na zmianę przepisów. Tymczasem fotoradary pomagały nam utrzymać straż gminną" – przyznaje Zdzisław Mikulak, zastępca wójta gminy Stare Pole, która zrezygnowała ze straży.

Prawdopodobnie to dopiero początek likwidacji tych służb. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje następne poprawki w prawie, które mogą skutecznie zniechęcić samorządy do utrzymywania tych jednostek na swoim terenie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wójt
  • Wójt
  • 12.02.2012 20:17

Jeden przypał od dźwigania kamieni w Big Braderze dostał się nawet do sejmu i wykiwał wszystkich zdobywając uchwalenie absurdalnych uprawnień dla powiedzmy oględnie ludzi nie przygotowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rycho
  • rycho
  • 12.02.2012 12:52

Straż miejska to zgrupowanie nieudaczników co to do policji nie mieli zdrowia ani rozumu oraz emerytowani milicjanci jako komendanci tejże straży dawno powinno się tą formacje rozpędzić na cztery strony świata!

Komentarz został ukrytyrozwiń
meluzyna
  • meluzyna
  • 12.02.2012 00:18

Najwyzszy czas, straz miejska to trutnie, zlikwidowac a fundusze przekazac policji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
E. Szychlińska
  • E. Szychlińska
  • 11.02.2012 20:11

O Matuchno ! oby to była prawda ! Nie cierpię tych ludzi , są prostaccy ,źle wychowani i właściwie nic nie robią tylko gnębią kierowców. 1000 x wolę policję , idzie się z nią dogadać . Są sympatyczni i nie patrzą na człowieka z góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sołtys
  • Sołtys
  • 11.02.2012 18:49

Najwyższy czas gdyby 1/3 pieniędzy wydanych na straże dodać policji był by porządek i oszczędność.Straż miejska ,gminna, wiejska kojarzy się z ORMO.to kpina z demokracji by ludzie o tym poziomie mieli tak duże uprawnienia.Zlikwidować to jak najszybciej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.