Facebook Google+ Twitter

Strażacki turniej szczypiorniaka w Wojciechowie

Wojciechów, to niewielka gmina wiejska w powiecie lubelskim. Tradycyjnie, do bardziej zaangażowanych społeczności w takich gminach należą strażacy - ochotnicy. Tym razem zorganizowali Turniej Piłki Ręcznej Straży Pożarnych.

Wypadek w Konopnicy, na drodze Lublin - Kraśnik. / Fot. Andrzej MorozGmina Wojciechów położona pomiędzy Bełżycami a Nałęczowem liczy około 6 tysięcy mieszkańców. Znana jest głównie z Wieży Ariańskiej wzniesionej w XVI wieku. Orzechowscy, właściciele tego budynku obronno - mieszkalnego byli arianami. Stąd też prawdopodobnie do obiektu przylgnęła nazwa wieży "ariańska". Wojciechów to również doroczne święto kowalstwa. Każdego roku na warsztatach kowalskich gromadzi się kilkunastu kandydatów do tego fachu, a ich zawodowe zmagania kończą się dwudniową imprezą integracyjną - z koncertami, dyskotekami, jarmarkiem i wszelakimi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

atakuje OSP Wojciechów. Broni się KM PSP Lublin / Fot. Andrzej MorozWiejskie gminy mają jednak też do siebie to, że wielu aktywnych mieszkańców - i to od wielu dziesiątek lat - gromadzą wokół miejscowej remizy. Ochotnicze Straże Pożarne wpisały się na stałe w krajobraz polskiej wsi i małych miasteczek. A strażacy, są też osobami głodnymi różnorakich rozrywek. Stąd obok zawodów w rzemiośle pożarniczym, druhowie organizują koncerty i przeglądy orkiestr dętych, zakładają kluby Honorowych Dawców Krwi, grają w piłkę nożną, albo ...piłkę ręczną. I właśnie strażacki turniej szczypiorniaka rozegrano w tę wrześniową niedzielę na boisku Zespołu Szkół w Wojciechowie. Jego organizatorem była OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza.

Druhowie z tej jednostki założyli dość niedawno klub sportowy. Na co dzień najczęściej grają w tenisa stołowego, mają do dyspozycji siłownię. Wspólnie z sąsiednią jednostką, OSP Wojciechów, strażacy-sportowcy z "Jedynki" grają również w siatkówkę i piłkę ręczną. Sport w opinii Grzegorza Ochniaka - mózgu i silnika tego teamu sportowo - pożarniczego - to doskonałe przygotowanie nie tylko do zmagania się z walką z żywiołem, którym niewątpliwie jest ogień. To również świetna metoda wychowawcza w pracy z młodzieżą.Młodzież strażacka trenująca przed zawodami pożarniczymi. / Fot. Andrzej Moroz

Wojciechowski Turniej Piłki Ręcznej Straży Pożarnych doskonale wpisuje się w ideę sportu powszechnego, ogólnodostępnego. Obok reprezentantów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina, OSP Wojciechów Kol.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marek S. (2x)
  • Marek S. (2x)
  • 18.09.2012 23:25

Oooooo! Napisałem dokładnie dobę później po pierwszym komentarzu :) Gdybym zobaczył to wcześniej, to sześć minut bym poczekał i było by baaaardzo dokładnie 24 godziny później :) Gratuluję strażakom z Lublina tego zwycięstwa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek S.
  • Marek S.
  • 18.09.2012 23:22

Świetnie napisany artykuł! I bardzo ciekawa impreza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bania
  • Bania
  • 17.09.2012 23:28

Świetnie, że pan o tym napisał. I chyba tylko pan wspomniał o tym turnieju w jakichkolwiek mediach :( Szukałam i nie znalazłam nigdzie więcej. Brawo za promowanie tej ciekawej imprezy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.