Facebook Google+ Twitter

Strażacy i pogranicznicy rozpoczynają walkę o wyższe pensje

Wozy straży jeździły w sylwestra z banerami „Solidarności”. W czwartek zawyją ich syreny, a celnicy szykują protest włoski na lotnisku. Walka o wyższe pensje wchodzi w nowy etap.

Samochody straży od Świąt Bożego Narodzenia jeżdżą z transparentami "Solidarności". / Fot. Maciek KasprzykOburzenie służb mundurowych wynika z ogłoszonego w listopadzie planu gospodarczego. Premier zapowiedział podwyżki o 600 zł (300 zł w lipcu i kolejne 300 pod koniec kadencji), ale tylko dla policji i wojska. Pominięto straż pożarną, Straż Graniczną i Służbę Więzienną. Te służby szykują się teraz do protestów.

Wozy strażackie wyjadą w czwartek przed remizy i uruchomią syreny. Kilka dni później, 10 stycznia, na jednym lotnisku i dwóch przejściach granicznych celnicy przeprowadzą protest włoski.

Na którym lotnisku? - Nie potrafię odpowiedzieć. Miejsca określimy w ostatniej chwili, na pewno nie wcześniej niż 24 godziny przed protestem. Nie chcemy uprzedzać naszych pracodawców i ministra - mówi Robert Osmycki, Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”.

Protest włoski polega na drobiazgowym wykonywaniu tych czynności, które zwykle są przeprowadzane w sposób uproszczony. Należy spodziewać się kontroli dokumentów nawet przy przechodzeniu przez „zieloną linię” oraz przeszukiwania bagaży

W tej chwili nic nie zapowiada odwołania protestu. Związkowcy próbują spotkać się z premierem od grudnia. Liczą, że będzie to możliwe 10 stycznia, przy okazji spotkania rady pożarnictwa. - Ponowiliśmy nasze zaproszenie, ale wciąż nie mamy żadnego potwierdzonego terminu spotkania - mówi Osmycki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kicia
  • kicia
  • 05.01.2012 12:04

Nie znam się na tym za bardzo, ale chyba skuteczniejsza bylaby obniżka kosztów zatrudnienia. Jesli np. składki za ZUS byłyby niższe to 1. lepsza by była ich ściągalność, 2. zmniejszyłaby się szara strefa, 3. zmalałoby bezrobocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maks Kowalski
  • Maks Kowalski
  • 04.01.2012 12:04

Szanowny Panie Redaktorze!

Pisze Pan o żądaniach płacowych Straży Granicznej, a używa Pan sformułowania celnicy. Strażnicy Graniczni to nie celnicy, tak jak celnicy nie są strażnikami granicznymi. Być może dla Pana to bez znaczenia, ale pisząc w ten sposób, zwyczajnie rozpowszechnia Pan nieprawdę. Apeluję o więcej rzetelności.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel
  • Obywatel
  • 03.01.2012 20:48

Ta windykacja wynagrodzeń budżetówki będzie bez końca, rząd działa na oślep, produkcja jest dyskryminowana i położona na łopatki. Czy w tym kraju może być coś logicznego?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.