Facebook Google+ Twitter

Strażacy korzystają z nowych technologii

Straż pożarna w Amsterdamie wdrożyła nową platformę, aby lokalizować na mapach potencjalne zagrożenia w swoim regionie oraz proaktywnie na nie reagować.

Nowy system pełni rolę bazy miejsc potencjalnych zagrożeń, zawierającej 600 tys. obiektów w Amsterdamie (budynków, tras kolejowych, dróg) oraz możliwe rodzaje incydentów takich jak pożary, wypadki samochodowe czy zatrucie tlenkiem węgla. Informacje te wyświetlane są w połączeniu z rejestrem aktualnych zdarzeń i danymi z głównej bazy adresów oraz budynków (BAG-register). Rozwiązanie to dostarcza informacji o 12 mln ewentualnych sytuacji, których straż pożarna może się spodziewać. Za opracowanie nowego systemu odpowiedzialna była firma QlikTech.

Projekt oceny ryzyka pomógł także osobom zarządzającym jednostką straży pożarnej polepszyć swoje umiejętności kierownicze. Mogą teraz zapewnić odpowiedni plan szkoleniowy, skupiając się na zagrożeniach w regionie, w którym dany strażak jest zatrudniony. Co więcej, są w stanie dokładniej informować okoliczne okręgi pożarowe, jednostki straży miejskiej, a także sąsiedztwo o niebezpieczeństwie. Wszystkie informacje dostępne są w czasie rzeczywistym, a system zaprojektowany jest w taki sposób, by inne jednostki straży pożarnej mogły także korzystać ze zgromadzonych danych.

Barry van’t Padje, lider projektu Risk Profile, z jednostki Amsterdam-Amstelland powiedział: - Z uwagi na około 10 tys. incydentów rocznie w naszym regionie, odczuwaliśmy wielką potrzebę oszacowania ryzyka w pewnych obiektach i na konkretnych obszarach, a dzięki temu zapobiegania zagrożeniom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.