Facebook Google+ Twitter

Strażacy ochotnicy z Bystrowic pobili rekord Polski

Strażacy ochotnicy z Bystrowic na zawodach ogólnopolskich w Polanicy-Zdroju pobili rekord Polski w ćwiczeniu bojowym. Ich rekord wynosi 30, 04 sek.

W Polanicy-Zdroju drużyna OSP z Bystrowic w powiecie jarosławskim reprezentowała województwo podkarpackie. Pojechała tam jako zeszłoroczny zwycięzca zawodów wojewódzkich. Wyjazd był objęty patronatem Starosty Jarosławskiego.

Na zawody składały się trzy konkurencje. Pierwsza była musztra. Następna konkurencja to ćwiczenie bojowe, tzw. bojówka. Polega ona na jak najszybszym złożeniu i przygotowaniu linii gaśniczej. Konkurencja ta była bardzo emocjonująca. Najpierw rekord Polski pobiła drużyna z Raszowej. Ich czas wyniósł 30.92 sek. Bystrowice startowały jako ostatnie. Po tej konkurencji i rekordzie Polski, drużyna z Podkarpacia objęła prowadzenie w całych zawodach.

Niewiele brakowało, by to oni wygrali, lecz podczas ostatniej konkurencji, którą była sztafeta, popełnili błąd i ostatecznie spadli na 11. pozycję.

W Polanicy drużyna wystąpiła w składzie: Sylwester Baran (dowódca), Paweł Piróg (przodownik roty I), Radosław Wańkowicz (pomocnik roty I), Michał Żołyniak (pełniący funkcję trenera grupy przodownik roty II), Karol Wańkowicz (pomocnik roty II), Damian Kret (rozdzielaczowy), Jerzy Krzebiot (łącznik), Adam Szczepanik (mechanik), Bartosz Kurasz (rezerwowy).

Jednostka OSP z Bystrowic powstała w 1902 roku. Obecnie jest jednostką operacyjno-techniczną (JOT).

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: OSP Bystrowice


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.