Facebook Google+ Twitter

Strażacy ratują życie dziecka

Oni codziennie ratują innych a teraz sami potrzebują pomocy. Sieradzcy strażacy z dramatycznym apelem o pomoc.

Sonda

Czy przekażesz 1 proc. podatku na cele dobroczynne?

 / Fot. Paweł OlejnikStrażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu pomagają nie tylko w czasie akcji ratowniczych. W straży pożarnej od wielu lat istnieje zasada iż strażacy to jedna wielka rodzina. Ta specyficzna solidarność ludzi, którzy codziennie zawodowo lub ochotniczo narażają swoje życie aby ratować innych objawia się również w ich życiu prywatnym. Problemy jednego z nich są tak naprawdę problemami całej braci strażackiej.

Strażacy z Sieradza zbierają pieniądze, nagłaśniają w mediach oraz wszelkimi możliwymi sposobami starają się zebrać pieniądze aby ratować życie dziecka jednego z nich. Na stronach www, w prasie, radiu oraz telewizji pojawiła się informacja z apelem o pomoc. W dzisiejszych czasach chyba tak naprawdę pozostało niewiele grup społecznych, które są w stanie zmobilizować się i bezinteresownie pomóc innemu człowiekowi

Strażacy z KP PSP w Sieradzu i OSP w Sieradzu proszą o pomoc dla małego Aleksa.
Wszystkich ludzi dobrej woli, którym cierpienie dzieci nie jest obojętne prosimy o pomoc synkowi naszego kolegi – strażaka Rajmunda Lidackiego. W czerwcu zeszłego roku Rajmund został szczęśliwym ojcem małego Aleksa. Niestety Aleks jest ciężko chory i praktycznie od urodzenia przebywa w szpitalu, przeszedł już kilka skomplikowanych operacji.

Chłopiec urodził się z „długoodcinkową niedrożnością przełyku. Krótko mówiąc ma niewykształcony przełyk z 4-centymetrową przerwą. Aleks nie może jeść jak normalne dzieci, nie może poczuć smaku potraw, gdyż pokarm podawany jest za pomocą specjalnej pompy. Dziecko ma wyłonioną przetokę ślinową, dzięki której ślina może uchodzić do worka stomijnego. Aleks czeka na kolejne operacje, leczenie oraz rehabilitację, a opieka nad nim związana jest z ciągłymi zakupami odpowiedniego sprzętu i środków medycznych, które niestety nie są w większości refundowane przez NFZ.

Rajmund jest strażakiem zawodowym oraz ochotnikiem. Justyna jest ratownikiem medycznym. Oboje wybrali za cel życia pomaganie innym. Pomóżmy im teraz! Aleks od stycznia tego roku jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, dzięki czemu każdy z nas może przekazać na jego leczenie 1 proc. swojego podatku.

Jak to zrobić ? To całkiem prosta czynność która dla chłopca być może okazać się bezcenną. W swoim zeznaniu rocznym PIT w pozycję „Nazwa OPP” wpisz: - Fundacja Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Następnie w pozycję „Numer KRS” – wpisz nr 0000037904; następnie wylicz 1 proc. swojego podatku i wypełnij pole „ Wnioskowana kwota”. W „Informacje uzupełniające” formularzy: PIT-28 w poz. 133, PIT-36 w poz. 309, PIT-36L w poz. 109, PIT-37 w poz. 128, PIT-38 w poz. 62 – podaj szczegółowy cel przeznaczenia kwoty 1 proc. - wpisz: „Dla Aleksa Lidackiego”.

Chcecie pomóc inaczej – wszystkie ewentualne darowizny z przeznaczeniem dla Aleksa prosimy kierować na konto Fundacji w Banku PEKAO S.A. Oddział 1 w Warszawie pod nazwą: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 Z dopiskiem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Aleksa Lidackiego.

Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszelki apel dla źle potraktowanych przez los to oznaka prawdziwego człowieczeństwa. Nie powinno się przechodzić obojętnie obok nieszczęścia bliźniego. Chociaż moja wskazówka nie będzie o mnie dobrze świadczyć, ale podpowiem, aby apel skierować do instytucji opieki zdrowotnej i - do instytucji, która z wielkim zaangażowaniem walczy o ochronę życia poczętego. Ci ostatni też biedni nie są.
Swoją drogą takie apele nie należą do rzadkości. Jak to się ma do obowiązującego w Polsce - zapewnienia opieki zdrowotnej obywatelom. Dziecko, choć jest małe, ale to też obywatel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.