Facebook Google+ Twitter

Strażacy w Wilkowicach bez wozu. Powód? Aresztowany wójt

Warsztat, który naprawiał wóz strażacki nie chce wydać pojazdu, ponieważ nie ma pewności, że gmina Lipno zapłaci za usługę. A zapłacić nie ma jak, bo wójt gminy przebywa w areszcie.

 / Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sprawa gminy Lipno obiegła całą Polskę. Teraz poszczególne wsie w gminie zaczynają odczuwać konsekwencje aresztowania wójta Mariusza H. I tak np. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach dostali w zeszły piątek informację z warsztatu w Pniewach, gdzie remontowany był ich wóz, że mogą swój pojazd odebrać. Jednak w połowie drogi dostali telefon, że samochód nie zostanie wydany, bo... w gminie nie ma wójta i nie ma stuprocentowej pewności, że warsztat otrzyma zapłatę. O tej sytuacji poinformował sołtys Wilkowic, Mieczysław Reszczyński, który sam jest ochotniczym strażakiem. - To urząd gminy zlecił naprawę, sam wybierając jej wykonawcę - mówi.

A to tylko jeden z problemów, z którymi musi zmierzyć się przyszły komisarz gminy powołany przez premiera.

Przypomnijmy, wójt gminy Mariusz H. i jego zastępca Grzegorz Sz. zostali aresztowani 9 lutego pod zarzutem tzw. przestępstw urzędniczych - niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz korupcji. Oprócz tego, w sądzie toczy się więcej spraw z udziałem wójta, między innymi o nielegalną wycinkę drzew w parku w Lipnie (oszacowane starty na 900 tysięcy złotych), fałszowanie podpisów w firmie w której poprzednio pracował, o mobbing na dyrektor gimnazjum w Lipnie, wytoczył również proces blogerowi który pisał o gminie.

Aktualnie jedynym kandydatem na komisarza gminy jakiego wojewoda przedstawił premierowi jest Jacek Karmiński, były wiceburmistrz Krzywinia.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak powinno być w całej Polsce. Nieuczciwych i chciwych urzędasów rozliczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.