Facebook Google+ Twitter

Strażacy z Gdyni organizują zbiórkę krwi dla Trójmiasta

Podziel się tym, co najcenniejsze, oddaj krew- zachęcają strażacy z Klubu Honorowych Dawców Krwi z Gdyni i zapraszają na jutrzejszą zbiórkę.

Zbiórka odbędzie się odbędzie się w godz. 8.30-13.00 na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni przy ul. Władysława IV 12/14 w ramach programu "Ognisty ratownik, gorąca krew", w którym strażacy z całej Polski zbierają krew dla lokalnych szpitali.

Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku na 18 października najbardziej poszukiwana jest krew grupy ARh (plus).
By jednak krwi dla nikogo nie zabrakło, ważne jest systematyczne oddawanie każdej grupy.

W jutrzejszej akcji może wziąć udział każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, posiadająca ważny dokument tożsamości. Osoby pragnące oddać krew po raz pierwszy szczegółowe informacje znajdą w przewodniku dawcy dostępnym na stronie klubuhttp://www.hdkstrazgdynia.doverie.pl.

Dzięki aktywności gdyńskich strażaków oraz dobrej woli mieszkańców Trójmiasta, podczas trzech poprzednich zbiórek w ramach programu "Ognisty ratownik, gorąca krew" udało się zebrać prawie 50 litrów krwi, co pozwala na uratowanie życia około 10 osobom. To wciąż jednak tylko kropla w morzu potrzeb dla ratowania życia i zdrowia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aktualnie dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku potrzebna jest również krew grupy 0Rh - (minus).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.