Facebook Google+ Twitter

Strażacy z Łukowa przystąpili do ogólnopolskiego protestu

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, podobnie jak ich koledzy w innych jednostkach, przystąpili do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Premier Donald Tusk w swoim expose zapowiadając podwyżki płac w służbach mundurowych wymienił tylko policjantów i żołnierzy. I rzeczywiście przewidziano, że od lipca 2012 r. wzrośnie o 300 zł tylko pensja w policji i wojsku, a rząd nie przewiduje regulacji płac np. w Straży Granicznej, więziennej czy straży pożarnej.

Związkowcy NSZZ "Solidarność", ZZ Strażaków „Florian” i NSZ Pracowników Pożarnictwa uznali ten projekt za próbę dzielenia funkcjonariuszy i pracowników
służb mundurowych na lepszych i gorszych i postanowili ogłosić akcję protestacyjną. Uzyskali poparcie centrali związkowych pozostałych służb mundurowych.

- Przeprowadziliśmy ankietę wśród wszystkich pracowników, bez względu na przynależność związkową- powiedział przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy KP PSP w Łukowie, mł. kpt. Bogdan Dębowski i okazało się, że zdecydowana większość wyraziła gotowość do przystąpienia do krajowej akcji protestacyjnej.

Związkowcy, strażacy z Łukowa wywiesili flagi, transparent na budynku komendy, oznakowali pojazdy służbowe. Informację o proteście przesłali do prasy i władz miasta i powiatu. - Proszę podkreślić, że nasz protest nie ma wpływu na dyspozycyjność strażaków i gotowość wyjazdu do pożary czy pospieszenia z pomocą poszkodowanym w wypadku drogowym itp.- dodał mł. kpt. B. Dębowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.