Facebook Google+ Twitter

Strażnicy chcą zabierać towar pudlarzom

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-10-22 12:36

Komendanci straży miejskich z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich obradują w Łodzi nad zmianami w prawie, które ułatwią im pracę. W spotkaniu uczestniczy 12 komendantów, ale reprezentują interesy wszystkich.

- Zbieraliśmy wnioski i uwagi ze wszystkich formacji, także tych najmniejszych - mówi Paweł Lipski, komendant łódzkiej straży miejskiej. - Wspólnie z komendantem Krakowa będziemy naciskać rząd, by udoskonalili obowiązujące prawo. Chcemy być wiarygodni w oczach mieszkańców.

Wczoraj ustalono, że niezbędna jest modyfikacja regulaminów utrzymania porządku w gminach. Chodzi o zapis dotyczący śmieci na prywatnych działkach. Należy go zmienić w taki sposób, by właściciel terenu odpowiadał za śmieci, które się tam znajdują.

- To jedyny sposób do likwidacji nielegalnych wysypisk - tłumaczy Lipski. - Teraz aby kogoś ukarać, musimy go złapać na gorącym uczynku.

Kolejny wniosek dotyczy pudełkowego handlu. Chodzi o przepadek towaru w chwili, gdy okaże się, że sprzedający nie może udowodnić jego pochodzenia, czyli nie ma faktur zakupu. Strażnicy chcą także zmiany ustawy o ruchu drogowym, dającej im prawo karania kierowców także na drogach wewnętrznych.

- Ktoś zablokuje wjazd na posesję, prosi o pomoc, a my odmawiamy, bo nie mamy prawa interwencji czyli karania kierowców na drogach wewnętrznych - tłumaczy Lipski.

To pierwsza taka narada w kraju. Jej pomysłodawcą był komendant łódzkiej straży.

Monika Pawlak
-
POLSKA Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.