Facebook Google+ Twitter

Strażnicy Tradycji na 9. Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Minął drugi dzień 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Wczoraj na scenie wystąpili: Danyel Waro i Tenores di Bitti Mialinu Pira.

Tenores di Bitti Mialinu Pira / Fot. Stołeczna Estrada W czwartek, czyli w drugim dniu 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, można było podziwiać najsłynniejszych śpiewaków Sardynii. Tenores di Bitti Mialinu Pira znane jest z wykonywania perfekcyjnych pieśni polifonicznych. Śpiew cantu a tenore w 2005 roku został uznany za Arcydzieło Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.Kolejną gwiazdą wieczoru był legendarny bard z Reunionu - Danyel Waro. Jest on legendą muzyki maloya, która również została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Artysta w 2010 roku otrzymał nagrodę WOMEX. Na warszawskiej scenie bardzo mocno zabrzmiały jego protest songi przeciwko dominacji kultury francuskiej i dyskryminowaniu ciemnoskórych mieszkańców wyspy. Występ został bardzo gorąco przyjęty przez publiczność.

Danyel Waro / Fot. Stołeczna EstradaDanyel Waro / Fot. Stołeczna Estrada

Trzeciego dnia odbędzie się Koncert Mistrzów prowadzących kilkudniowe warsztaty. Wystąpi również zespół Lindigo z Reunionu, Carmelo Salemi i John Joe Kelly.


Więcej o wykonawcach występujących na WFSK przeczytasz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.