Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35106 miejsce

Strażnicy w Mrągowie nauczą właścicieli psów kultury?

„Psia kultura” – tak zatytułowana jest rozpoczęta przez Straż Miejską w Mrągowie akcja skierowana do posiadaczy psów. Ma ich zmobilizować do sprzątania po swoich pupilach...

Komendant Jerzy Grądzki ma nadzieję, że wszyscy posiadacze czworonogów włączą się do akcji sprzątania po psach / Fot. Katarzyna EnerlichSprzątać po psach trzeba, bo tak nakazuje Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Mrągowa.

- Chcemy zwrócić uwagę, że nie sprzątanie po czworonożnym pupilu będzie karane mandatem. Sprawa dotyczy wyłącznie miejsc publicznych: piaskownic, ulic, chodników. Nie będziemy karać osób, wyprowadzających psy na pola i nieużytki - mówi Jerzy Grądzki, komendant straży miejskiej. - Chcielibyśmy zachęcić do używania zestawów higienicznych dla zwierząt, prostych, tanich, a jednocześnie skutecznych – dodaje.
Do akcji mrągowscy strażnicy chcą włączyć szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządy budynków.

Zestaw dla każdegoStraż miejska w Mrągowie na początek chce nieodpłatnie rozdawać jednorazowe zestawy do sprzątania. Ci, którzy nie będą sprzątać po czworonogu, muszą liczyć się z konsekwencjami. Ukaranie właściciela psa mandatem miałoby miejsce, gdyby, przyłapany na „gorącym uczynku” właściciel psa nie zechciał posprzątać po nim.

Akcja ma również nauczyć zasad postępowania z psami. Strażnicy będą w formie pogadanek uświadamiać przedszkolaki i uczniów mrągowskich szkół, jak bezpiecznie bawić się z psem, jak zachować się w przypadku ataku psa i jak rozróżniać psie nastroje.

- W sposób stanowczy będziemy reagować na stwierdzone przypadki wyprowadzania psów bez smyczy lub kagańca – zapowiadają strażnicy. - W "Magazynie Mrągowskim" będą publikowane zdjęcia psów, biegających bez nadzoru po mieście w celu ich identyfikacji i zapobieżenia beztrosce ich właścicieli - dodają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Psie kupy to problem w całej Polsce. Oczywiście konieczne są tego typu akcje. Tylko jest ich stanowczo za mało. Trzeba mówic , uświadamiać, tłumaczyć itd, itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.