Facebook Google+ Twitter

Strażnik pilnujący podejrzanego o zabójstwo Olewnika miał problemy osobiste

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-20 13:58

Przyczyną śmierci strażnika pilnującego podejrzanego o zabójstwo Krzysztofa Olewnika, który powiesił się w więzieniu, było samobójstwo - poinformował prokurator okręgowy w Elblągu - Zbigniew Więckiewicz. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Mariusz K. miał problemy osobiste oraz poważne zaległości finansowe.

Zbigniew Więckiewicz dodał, że nie ma żadnych dowodów, by w śmierci Mariusza K. miały udział osoby trzecie. Jak dodał prokurator Więckiewicz, podczas wstępnego śledztwa ustalono, że zmarły miał problemy osobisto-rodzinne oraz finansowe. Ciążyły na nim liczne zobowiązania z różnych banków, przekraczające jego trzyletnie zarobki.

34-letni funkcjonariusz pełnił służbę tej nocy, której powiesił się Wojciech Franiewski - jeden z podejrzewanych w sprawie porwania biznesmena Krzysztofa Olewnika.

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wyjaśnił, że jednym z efektów narady była propozycja, by w przyszłości pracownicy służby więziennej składali oświadczenia majątkowe. W rubryce "zadłużenie" trzeba bowiem wpisać stan kredytów. Dysponując taką wiedzą władze aresztów i więzień będą mogły w porę pomóc swoim pracownikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.