Facebook Google+ Twitter

Streetball w Szczecinie z Szymonem Szewczykiem

W sobotę odbył się ostatni turniej z cyklu Vestas Streetball Challenge 2009. Gościem specjalnym imprezy był reprezentant Polski, Szymon Szewczyk.

Nie zabrakło też widowiskowych wsadów / Fot. Paweł MajchrzakImpreza mająca promować basket poprzez jego najefektowniejszą odmianę, streetball, zorganizowana została na boisku Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie. Gościem imprezy był Szymon Szewczyk, szczecinianin, reprezentant Polski na wrześniowym EuroBasket 2009. Wbrew wcześniejszym ustaleniom w Szczecinie nie pojawił się Marcin Gortat.

Szymon Szewczyk w trakcie warsztatów z uczestnikami turnieju. / Fot. Paweł MajchrzakZawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, nie zabrakło twardej walki, aczkolwiek wszystko odbywało się w duchu fair-play. Atrakcją były warsztaty, prowadzone przez Szewczyka, który pokazywał podstawowe zagrania centrów, uczył koszykarzy pick and roll'a oraz pokazywał kilka ćwiczeń wykonywanych podczas zajęć z kadrą narodową. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów wsadów oraz rzutów za trzy punkty. Do zabawy przyłączył się również gość honorowy, który w pojedynku pokazowym rzutów z dystansu zmierzył się z byłym zawodnikiem Pogoni Szczecin, a prywatnie swoim ojcem - Mirosławem Szewczykiem.  / Fot. Paweł Majchrzak

Środkowy reprezentacji pozwolił również zawodnikom spróbować swoich sił przeciw niemu w krótkich gierkach 1 na 1, pozował do zdjęć, rozdawał autografy...

Mierzący 210 cm zawodnik Air Avelino znalazł również chwilę na rozmowę z Wiadomościami24.pl:

Za Wami długie przygotowania do EuroBasketu. Jakie są nastroje w zespole?
- Dobre, są pozytywne. Na szczęście omijają nas kontuzje. Kontuzja Marcina (Gortata - przyp. red.) nie okazała się na szczęście groźna. W najmocniejszym składzie według trenera przystępujemy do EuroBasketu. Teraz będziemy jeszcze trenować, mamy tydzień przygotowań we Wrocławiu, a potem zaczyna się impreza.
Czego zabrakło, żeby pokonać mistrzów świata, Hiszpanów w Saragossie?
- Trudno określić tak naprawdę. Następnym razem jeśli się spotkamy we wrześniu to my będziemy górą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.