Facebook Google+ Twitter

Strefa Gazy: Palestyńczycy zestrzelili izraelski śmigłowiec?

Jak poinformowały związane z Hamasem "Brygady Al-Qassam", w Strefie Gazy doszło do zestrzelenia izraelskiego helikoptera.

Ah-64d - Apache. / Fot. Galit Luvtzki/ Creative Commons Attribution 2.5/WikiCommonsInformację o zestrzeleniu izraelskiej maszyny przekazano za pośrednictwem serwisu Twitter. Do zdarzenia miało dojść w północnej części Strefy Gazy. Izraelski śmigłowiec miał zostać strącony przez bojowników, związanej z Hamasem, organizacji terrorystycznej występującej pod nazwą "Brygady Al-Quassam".

Czytaj też: Tragiczna sytuacja ludności Gazy, w szpitalach brakuje leków


Wierząc palestyńskim doniesieniom, maszyna należąca do izraelskiej armii to nowoczesny, wyprodukowany w USA, śmigłowiec szturmowy Apache.

Jak podaje Kuwejcka Agencja Informacyjna, Palestyńczycy użyli do ataku rakiety typu ziemia-powietrze.

Władze w Tel-Avivie nie potwierdziły na razie doniesień o zestrzeleniu helikoptera. Nie wiadomo też nic o ewentualnych ofiarach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chyba nie, Panie Grzegorzu. Drony - w przeciwieństwie do helikopterów - latają przeważnie na dość dużych wysokościach, są też o wiele mniejsze i bardziej zwrotne, co czyni je trudniejszym celem do ataku rakietowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bzdura. Wystarczy posłuchać w przekazie na żywo na RT jak non stop krążą nad Gazą izraelskie drony. One są chyba łatwiejszym celem niż śmigłowce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.