Facebook Google+ Twitter

Strefa Gazy walczy ze świńską grypą tradycyjnymi metodami - przyprawami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 15:06

Część lekarzy zaleca spożywanie większej ilości przypraw. Do tej pory na świńską grypę zmarło w Strefie 10 osób. Na tym niewielkim terytorium, rządzonym przez Hamas i zablokowanym przez Izrael, mieszka 1,5 miliona Palestyńczyków.

Należy pić herbatę z cynamonem i gotowany anyż. Napój będzie skuteczniejszy po dodaniu odrobiny miodu - to recepty lekarzy. Mimo że sprzedawcy natychmiast podnieśli ceny przypraw z 3 do 6 dolarów za kilogram, mieszkańcy zaczęli je masowo wykupywać.

Pierwsze przypadki świńskiej grypy wykryto w Strefie kilka dni temu. Eksperci mówią, że przywieźli ją ze sobą pielgrzymi powracający z Mekki. Gaza nie jest przygotowane na walkę z tą chorobą. Z powodu izraelskiej blokady granic brakuje leków.

Około miliona szczepionek powinno dotrzeć do Strefy pod koniec miesiąca. Ministerstwo zdrowia rozpoczęło kampanię informacyjną jak uchronić się przed zarażeniem. Rozprowadza poradniki i wywiesza plakaty z instrukcją mycia rąk.

Podróżnym przy wjeździe do Strefy mierzona jest temperatura. Resort powrócił też do pomysłu wydawania narzeczonym certyfikatów zdrowia, które będą uprawniały ich do wzięcia ślubu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.