Facebook Google+ Twitter

Strefa Gazy: Zginęło przeszło 300 osób, ponad 900 zostało rannych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 21:00

Lotnictwo izraelskie zniszczyło 40 tuneli przemytniczych na granicy między Strefą Gazy a Egiptem. Przez cały dzień kontynuowane były ataki z powietrza na wojskowe i cywilne obiekty Hamasu.

Od wczoraj, gdy rozpoczęły się naloty, zginęło przeszło 300 osób, a ponad 900 zostało rannych
Atak lotniczy, mający na celu zniszczenie tuneli, trwał zaledwie cztery minuty. Podkopy, znajdujące się na 14-kilometrowym odcinku granicy zwanym Trasą Filadelfijską, służyły głównie do przemytu broni i materiałów wybuchowych. Przypuszczalnie zginęła grupa palestyńskich bojówkarzy, która ukrywała się w zbombardowanych tunelach.

Ponad tysiąc cywilów palestyńskich przedarło się przez mur graniczny na stronę egipską, gdzie żandarmi nie zdołali powstrzymać ich strzałami w powietrze. Od wczoraj Izraelczycy zniszczyli w Strefie Gazy 300 obiektów Hamasu. Przez cały dzień w okolice Strefy przerzucane były na lawetach czołgi i transportery opancerzone, mające posłużyć do spodziewanego na najbliższe dni uderzenia lądowego.

Rząd w Tel Awiwie zatwierdził wniosek w sprawie częściowej mobilizacji rezerwistów. Na razie powołanych zostanie 6 i pół tysiąca osób.

Hamas stara się odpowiadać ogniem rakietowym kierowanym na południowy Izrael, ale ostrzał ten - wbrew początkowym obawom - w większości wypadków jest niecelny i rozproszony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.