Facebook Google+ Twitter

Strefa Plaża czyli Tauron Juwenalia AGH 2013

Do gorącego lata jeszcze daleko, ale studenci AGH podczas zbliżających się Juwenaliów będą bawić się w cieniu palm. "Strefa Plaża" - pod takim hasłem odbędą się tegoroczne święto żaków z Akademii Górniczo-Hutniczej.

Plakat Tauron Juwenaliów AGH 2013 / Fot. Materiały organizatorówPodczas gdy w maju, licealiści przeżywają stres podczas zdawania egzaminów maturalnych, ich starsi koledzy bawią się podczas tradycyjnego święta studentów czyli Juwenalia. Krakowskie uczelnie planują wiele plenerowych wydarzeń, podobnie jak Akademia Górniczo-Hutnicza. Organizowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH oraz Fundację „Academica” festiwal studencki w dniach 6-12 maja, będzie odbywał się pod hasłem Strefa Plaża - nie zabraknie złotych piasków czy wysokich pal. Uroczyste rozpoczęcie tegorocznych Juwenaliów odbędzie się 7 maja o godz. 15:00, na Miasteczku Studenckim AGH, które jednocześnie będzie centrum święta studentów. W "Strefie Plaża AGH" nie może zabraknąć muzyki na najwyższym poziomie. Na scenie pojawią się m.in.: Myslovitz (występ inaugurujący Juwenalia) Czesław Śpiewa, Enej, Łąki Łan czy Harlem. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentuje również chór AGH Con Fuoco oraz Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej, które wystąpi 8 maja o godz. 15 (poniżej relacja wideo z zeszłorocznych Juwenaliów AGH).

Plaża na miasteczku AGH podczas zeszłorocznych Juwenaliów / Fot. Materiały organizatorówNatomiast w sobotę, 11 maja odbędzie się Small Poland Festival, podczas którego wystąpią zespoły młodych artystów z małopolski. Spośród nich zostanie wyłoniony zwycięzca, który wystąpi w niedzielę przed gwiazdą wieczoru (Harlem). Juwenalia to nie tylko czas koncertów i muzyki. Organizatorzy zadbali również o sportowe atrakcje dla studentów. Do wtorku na boiskach Miasteczka Studenckiego będą odbywały się eliminacje, które wyłonią najlepsze studenckie drużyny. Finały w piłce nożnej i koszykówce odbędą się w niedzielę, 12 maja. Tego samego dnia będzie miał miejsce również II Bieg AGH. Dodatkowymi zabawami dla uczestników będą: gra miejska, bicie rekordu Guinnessa, konkurs budowania z piasku i tradycyjne Wielkie Śniadanie w dniu Juwenaliowego Pochodu.

W czwartek, 9 maja studenci w Strefie będą uczestniczyć w ekologicznych warsztatach w ramach akcji Zielona Uczelnia. Na zakończenie każdego dnia na studentów czekają wieczorowe dyskoteki z DJ. Strefa Plaża AGH od dwóch lat cieszy się dużą popularnością wśród studentów, nie tylko z AGH, ale również z innych uczelni. Wyróżnią ją przede wszystkim klimat (prawdziwa plaża ze sprowadzanym piaskiem), koncerty cenionych polskich zespołów oraz różnorodność imprez. W Strefie każdy znajdzie coś dla siebie, a na pewno wygodny leżak.

Więcej informacji na stronie internetowej Tauron Juwenalia AGH 2013.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.