Facebook Google+ Twitter

Strefa populizmu w polityce

Otwarta niechęć do Brukseli, nie przeszkadza eurosceptykom w czerpaniu wielorakich korzyści, płynących z integracji europejskiej.

W naszej wypaczonej demokracji, przegrana w walce o władzę w państwie formacja polityczna, otrzymuje na pocieszenie status opozycji parlamentarnej na prawach, za nic nieodpowiedzialnej "świętej krowy". Może wprawdzie i powinna wpływać na stan państwa, przedstawiając w Sejmie dobre, lecz alternatywne w stosunku do rządowych projekty rozwiązywania bieżących problemów politycznych i społeczno-gospodarczych, lecz się z tego nie wywiązuje.

Po co się wysilać na tworzenie konkurencyjnego programu zarządzania państwem, skoro znacznie lepsze efekty propagandowe można osiągnąć przez totalne negowanie wszystkich działań rządzącej większości, przy pomocy często wyssanej z palca czarnej propagandy tworzonej tylko po to, żeby obrzydzić w oczach wyborców przeciwników politycznych aktualnie sprawujących władzę. Zniechęcić obywateli do proponowanych przez nich reform, bez względu na ich merytoryczną treść i społeczną przydatność.

Wobec takiej mentalności klasy politycznej, państwo polskie utrzymuje setki wysoko opłacanych leni i próżniaków, których głównym zajęciem jest występowanie w mediach. Posłowie, senatorowie oraz "obsługujący" ich urzędnicy, byczą się za pieniądze podatnika. Wyznając i stosując zasadę, że im gorzej, tym lepiej, zajmują się dezinformacją w celu wywoływania w społeczeństwie nastrojów niezadowolenia i nakłanianiem do demonstracji przeciw rządowi.

Na skutek rezygnacji z kłopotliwej publicznej debaty o charakterze merytorycznym, demagogiczna opozycja wybiera taką płaszczyznę do zwarcia z rządem, gdzie tani populizm, wsparty kłamstewkiem, pomówieniem i insynuacją, z powodzeniem wystarczy do grania na nosie władzy i poniewierania raz po raz kolejnych jej przedstawicieli. Nieważne, za co, ważne żeby "walić" w rządzących jak bęben, przy każdej nadarzającej się okazji.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.