Facebook Google+ Twitter

Strefa Schengen w Tatrach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 16:06

Słowackie Tatry od jutra będą dostępne w całości dla turystów. Dziś bowiem kończy się sezon zimowy, na który Słowacja zamknęła swoją część gór.

Od połowy listopada turyści nie mieli więc możliwości swobodnego przekraczania granicy na tatrzańskich szlakach i dopiero teraz, jak podkreśla Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, będą obowiązywać w górach postanowienia układu z Schengen. Jak powiedział Skawiński, miejsc gdzie styka się szlak ze strony polskiej i słowackiej jest poza Rysami siedem. Będzie można w nich przekraczać granicę.
Dyrektor podkreślił, że w Tatrach zawsze będą obowiązywały takie zasady, jak w parkach narodowych: chodzić można tam tylko po oznakowanych szlakach. - Jeśli ze strony polskiej przejdziemy na grań graniczną, to na drugą stronę możemy zejść tam, gdzie instnieje szlak turystyczny - dodał Paweł Skawiński.

Zatem jutro na Słowacji zaczyna się letni sezon turystyczny. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy pojawią się nowe szlaki umożliwiajace turystom przekraczanie granicy w Tatrach w nowych miejscach. Słowacy są niechętni, bowiem obawiają się zbyt dużej ilości polskich turystów.
Obawy te szczególnie dotyczą rejonu Kasprowego Wierchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.