Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8857 miejsce

Stres w pracy. Poznaj najgorszych francuskich pracodawców

Francuskie ministerstwo pracy opublikowało wyniki programu rządowego. Przedstawia listę najgorszych i najlepszych pracodawców.

www.morguefile.com / Fot. www.morguefile.comHasło do walki ze stresem rzucił Xavier Darcos, francuski minister pracy. Zgodnie z francuskim kodeksem pracy (art. L.4121-1) pracodawca odpowiada za bezpieczeństwo zdrowia psychicznego pracowników. A przewlekły stres może powodować nieodwracalne szkody w organizmie.

Po serii samobójstw we France Telecom, w październiku ubiegłego roku ruszył rządowy program do walki ze stresem. Ministerstwo pracy wzięło pod lupę 1500 przedsiębiorstw. Do tablicy wyciągnięto największych gigantów oraz średnie i małe przedsiębiorstwa. Pracodawcy mieli się zarejestrować do programu i przedstawić plan profilaktyki.

Wyniki opublikowano dziś na stronie ministerstwa pracy www.travailler-mieux.gouv.fr
.
Firmom, w zależności od tego jak poradziły sobie z wyzwaniem, przyznano trzy kategorie: zielona dla prymusów, pomarańczowa dla średniaków i czerwona dla najgorszych.

Pomarańczowo wypadła m.in. Nestle, Michelin, Decathlon, Sony Francja, Mars. W tej kategorii przedsiębiorstwa zorganizowały warsztaty lub seminaria na temat walki z czynnikami stresogennymi.

Kim są ci najgorsi, którzy przed planowaną datą nie zadali sobie nawet trudu zalogowania do rządowego programu (aż 500 podmiotów) oraz ci, którzy poza rejestracją nie zrobili nic, żeby stresowi zapobiec. W kolorze czerwonym znalazła się firma farmaceutyczna GSK, odzieżówka C A, koncern kosmetyczny Procter & Gamble, operator telefonii komórkowej Orange oraz międzynarodowy kurier DHL.

Świecić przykładem mogą natomiast PSA, BNP PARIBAS, Unilever, Renault. Wzorowo wywiązali się z zadania, wypracowując przy udziale pracowników metody walki z przyczynami i skutkami stresu w miejscu pracy.

W przedsiębiorstwie wbrew pozorom łatwo jest zidentyfikować niebezpieczny poziom stresu. Absencja, rotacja pracowników, częstotliwość wypadków, konflikty osobiste, częste wizyty medyczne to najważniejsze sygnały, których nie powinien lekceważyć pracodawca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Karolino masz 5* ..ja już mam za sobą mobbing...ale jak widać słychać i czuć...juz drugi raz nie dam wpuścić się w buraki

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chciałabym zobaczyć listę tych najbardziej stresogennych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Extra pomysł, a może ktoś zdecyduje się opublikować najgorszych polskich pracodawców.Szczególnie takich co nie wypłacają terminowo za pracę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.