Facebook Google+ Twitter

Streżyńska: ACTA nie zmieni polskiego prawa. Zostawia otwarte okienka

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni stwierdził, że podpisanie porozumienia ACTA nie zmieni polskiego prawa. Wtórował mu we wczorajszym programie "Tomasz Lis na żywo" Zbigniew Hołdys, który mieni się jedynym zwolennikiem ACTA w Polsce. Tymczasem prezes UKE, Anna Streżyńska widzi sprawę inaczej i dostrzega w porozumieniu furtki do zmian.

 / Fot. uke.gov.pl"Przeczytałam ACTA i moim zdaniem większość nie odbiega od polskiego systemu prawa (czy raczej, jak chce minister Boni - nie zmieni go), ale szeroko otwarte okienka są w art. 27 ust. 2, 3 i 4." - napisała prezes UKE na Facebooku. Anna Streżyńska wymienia przede wszystkim możliwość "ujawnienia posiadaczowi praw, informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, którego konto zostało wykorzystane do domniemanego (!) naruszenia."

W rozmowie z nami szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej podkreśla też fakt, że w sprawie ACTA nie doszło do konsultacji społecznych i nie zadziałały mechanizmy grupy "Dialog", której istotą miała być dyskusja na temat regulacji prawnych wpływających na społeczeństwo informacyjne.

Internet zaciemniony. Największe strony protestują przeciwko ACTA
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To jest powolne zaciskanie pętli na szyi wolności obywatelskich. Niemal do wszystkiego będzie się można przyczepić i postawić w stan oskarżenia. Tak na dobą sprawę, to nawet do samego pisania – przecież znaki alfabetu, też nie są moje. Jak ktoś będzie miał pieniądze, to w sądzie wygra, bo zarzuci mi, bezprawne używanie liter. Tak mówię, w oparciu o opinię internautów. Piszą oni, że w sądach zwykły obywatel nie ma czego szukać. Więc udowodnienie obywatelowi przed sądem, bezprawnego używania znaków literowych, forsiatemu gościowi, nie sprawi trudności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 24.01.2012 18:15

I tyle co sobie kobieta pogadała, bo nie ma żadnej siły przebicia w tym przypadku (i tej ilości betonu rządowego).
Nasz miłościwie nam panujący premier (mała litera jak najbardziej zamierzona) już dawno wszedł komuś w tyłek, i to bez wazeliny, także teraz kroku w tył nie zrobi (tylko wazelina umożliwiła by krok w tył).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samo utajnione naradzanie się w sferach rządowych w takiej sprawie jest do przemyślenia! Po takim czymś jak mam mieć zaufanie do rządu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof5426
  • krzysztof5426
  • 24.01.2012 15:15

Pan Premier Tusk i jego rząd okłamują mnie i oszukują.
Dotychczas głosowałem na PO. Już nigdy więcej tego nie zrobię.
Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 24.01.2012 12:47

Pozdrawiamy Panią!

jakość Pani pracy świadczy o tym, że to Pani należy wierzyć, a nie tym zakłamanym nieudacznikom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.