Facebook Google+ Twitter

"Strofy dla Krzysztofa" w Teatrze Kamienica

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-08-14 16:05

W sobotni wieczór w Teatrze Kamienica odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne, dedykowane Krzysztofowi Kolbergerowi.

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło / Fot. Ewa KrzysiakNie co dzień zdarza się tak osobliwe spotkanie, jakie miało miejsce w warszawskim Teatrze Kamienica. Pomysłodawcą wieczóru poetycko-muzycznego Strofy dla Krzysztofa był Krzysztof Cezary Buszman, który zaprosił muzyków i aktorów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński udostępnili na ten wieczór teatr.

Trzynastego sierpnia przypadają urodziny Krzysztofa Kolbergera. Z tej okazji na skromnej, piwnicznej scenie pojawili się m.in: Danuta Błażejczyk, Krzysztof Cezary Buszman, Bogdan Kierejsza, Anna Samusionek, Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Marek Richter, Jarosław Jar Chojnacki, Marcin Czyżewski ,Grzegorz Marchowski i Grzegorz Wons. Zaprezentowali oni "Strofy dla Krzysztofa".

Aktorzy, poeci i piosenkarze oddali hołd pamięci temu, który był prawdziwym mistrzem recytacji wiersza, idolem młodzieży, a przede wszystkim niezwykle uroczym człowiekiem. To podkreślają wszyscy, którzy mieli szczęście zetknąć się z Krzysztofem Kolbergerem.

Podczas kameralnego wieczoru pamięci zmarłego aktora zebranych na widowni i występujących na scenie wielbicieli jego talentu, połączyły wspomnienia dobra, jakie zawsze towarzyszyło spotkaniom z tym człowiekiem. Emilian Kamiński przywołał z przeszłości fakt uczestnictwa jego przyjaciela w pierwszym spektaklu Teatru Kamienica dla powstańców warszawskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Krzysiu, wszystkiego nie da się opisać słowami. To był niesamowity wieczór.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 15.08.2011 21:02

I ja tam byłem, widziałem, słuchałem... i piłem. Artyści i organizatorzy tego niezwykłego wydarzenia dali z siebie wszystko, co najlepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2011 19:21

Takiego człowieka trudno zapomnieć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam to szczęście, by w ubiegłym roku w Gdyni, uczestniczyć w jednym z ostatnich Jego publicznych recitali poezji. Wiersze autorstwa Macieja K.Dąbrowskiego czytane z niezrównanym wyczuciem oczarowały publiczność. Ten fascynujący głos, sylwetka, uśmiech ... na zawsze zostaną w pamięci.
Tak Krzysztofie, wielka szkoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że to wieczór "Ku Pamięci", a nie recital poetycki Krzysztofa Kolbergera... Ale dobrze, ze przyjaciele pamiętają Go.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.