Facebook Google+ Twitter

Strona o przygotowaniach do polskiej prezydencji w UE już ruszyła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 13:41

Minister Mikołaj Dowgielewicz, odpowiadający za przygotowania do prezydencji, uruchomił stronę internetową prezydencjalne.gov.pl, która informuje, na jakim etapie są prace i czym w ogóle jest prezydencja.

Minister powiedział, że na stronie znajdują się także informacje dotyczące możliwości pracy w trakcie przygotowań oraz na temat przetargów, które będą organizowane.

Można znaleźć także informacje o tym, jaki wpływ na prezydencję będzie miało przyjęcie Traktatu Lizbońskiego. Mikołaj Dowgielewicz nie ukrywa, że przyjęcie dokumentu bardzo ułatwi nam kierowanie Unią. Minister powiedział, że nie wiemy, czy przygotowywać prezydencję w oparciu o Traktat z Nicei czy z Lizbony. A to - jak dodał - ma bardzo poważne konsekwencje budżetowe, bo dokumenty przewidują zupełnie inną rolę dla prezydencji.

Minister ma nadzieję, że na stronę zajrzą także urzędnicy Kancelarii Prezydenta. Prezydent nie podpisał bowiem jeszcze Traktatu. Mikołaj Dowgielewicz podkreślił, że nie jest to jeszcze strona prezydencji. Taką zaprezentuje premier dopiero w połowie 2011 roku.

Do przejęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej pozostało 876 dni. Pracami Wspólnoty będziemy kierować w drugiej połowie 2011 roku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.