Facebook Google+ Twitter

Strona www. Wymóg czy zachcianka?

Masz firmę? Nie ma Cię w sieci? Jak stworzyć profesjonalną strony internetowej dla firmy...

W tym roku grupa Polaków odwiedzających internet przynajmniej raz dziennie osiągnie 10 milionów. Czy jest firma którą stać na zlekceważenie tylu potencjalnych klientów? Jeśli jeszcze nie zaistniałeś w sieci, najwyższy czas to zmienić.

Pierwsze kroki do informatyka

Na początku zastanów się kto ma stworzyć wizerunek. Najszybszym i prostym rozwiązaniem jest sięgnięcie po informatyka, który jest w stanie zrobić to szybko. To posunięcie, mimo że tanie, ma też swoje minusy. Brak gwarancji jakości, spojrzenie na sprawę tylko z jednego punktu widzenia znacznie ogranicza pole manewru - zarówno pod względem wizualnym, jak i programowym. Nie ma też co liczyć na doraźną pomoc techniczną w razie jakichkolwiek problemów. Dla małych firm, które potrzebują prostej wizytówki, powinno to wystarczyć. Hosting witryny, czyli jej utrzymanie na serwerze, będziemy musieli i tak powierzyć jednej z wielu firm z branży IT (chyba, że mamy własny serwer).

Innym rozwiązaniem, najbardziej polecanym, jest zlecenie stworzenia serwisu profesjonalnej firmie. Grafiką zajmował się będzie grafik, programowaniem programista, a wątpliwości wyjaśni nam handlowiec lub Biuro Obsługi Klienta. Większość firm zapewnia nawet wgląd w kolejne fazy realizacji i odpowiednio szybko reaguje na nasze uwagi.

Zagwarantowany mamy hosting oraz załatwienie formalności (znalezienie i rejestracja domeny internetowej; ceny są zróżnicowane i zależą od rozszerzenia np. ".pl", ".com"). Koszt budowy strony waha się od 1000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. To jednak inwestycja na dłużej. Po zaistnieniu firmy w internecie, później ponosimy już tylko symboliczne opłaty za utrzymanie oraz ewentualne modyfikacje.

Pamiętaj o pozycjonowaniu

Ostatnią kwestią, jest to czy użytkownik internetu latwo nas znajdzie w sieci. Najlepsza strona www jest nic nie warta jeśli nie będzie widoczna w przynajmniej kilku najpopularniejszych wyszukiwarkach. Warto zapamiętać słowo "pozycjonowanie". Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektów, skontaktujmy się z twórcą witryny i on udzieli nam niezbędnych informacji. Czy warto zaistnieć w internecie? Każda firma musi odpowiedzieć sobie sama na to pytanie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Autor proponuje nam zlecenie profesjonalnej firmie zrobienia strony.No a co w przypadku, gdy ktoś ma małą firmę i nie chce inwestować pieniędzy w takie przedsięwzięcie? Pozostaje jeszcze kwestia katalogów branżowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci którzy uważają to za niepotrzebne...cóż...wiem,że takie firmy istnieją,i ledwo co sobie radzą z obsługa klientów bez reklamy. Tylko pozazdrościć. Ale chyba zdecydowana większość powinna mieć na uwadze ten temat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko jak przekonać ludzi, że strona internetowa jest im potrzebna skoro całe mnóstwo firm doskonale sobie radzi bez istnienia w Internecie. A stworzenie serwisu internetowego uważają za niepotrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.