Facebook Google+ Twitter

Stronnictwo Demokratyczne poparło kandydaturę Janusza Korwin-Mikkego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-29 09:52

27 maja odbyła się w Poznaniu konferencja prasowa z udziałem Prezesa poznańskiego Oddziału WiP Patryka Czajkowskiego.

Podczas spotkania przedstawiciel SD wyraził poparcie dla kandydatury Janusza Korwin-Mikkego na urząd prezydenta. Poniżej znajduje się treść oświadczenia wygłoszonego przez: Przewodniczącego W.R.R. Stronnictwa Demokratycznego Władysława Reichelta:

Oświadczenie SD

Stronnictwo Demokratyczne działa na arenie politycznej Polski blisko 75 lat – dokładnie 73 lata. Jest przez ten czas partią klasy średniej. Stronnictwo przetrwało i działało nawet w mrocznej nocy okupacji hitlerowskiej a jego członkowie brali czynny udział w walce o wyzwolenie naszej ojczyzny. Po odzyskaniu wątpliwej wolności w okresie PRL-u, Stronnictwo nie zaprzestało swoich działań. To właśnie nasza partia – Stronnictwo Demokratyczne, stała w obronie prywatnej własności, prywatnego handlu, prywatnych warsztatów rzemieślniczych. Umożliwiała ludziom nauki, ludziom pracy robienie karier naukowych i zawodowych bez konieczności wstępowania w szeregi zbrodniczej organizacji, jaką była PZPR.

To dzięki SD możliwy był start i rozwój naszej gospodarki w ramach wolnego rynku. Powstanie pierwszego demokratycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego odbyło się przy udziale SD. Dzięki takiej postawie SD było możliwe przeprowadzenie znaczących reform w naszym kraju. Ostatnie zawirowania wokół naszej partii, spowodowane działaniem grupy nowo nabytych działaczy pod kierunkiem Pawła P. są rozpatrywane przez sąd. Zdecydowanie odcinamy się od popierania kandydatury Andrzeja Olechowskiego. Zwróciliśmy się nawet do niego z apelem, żeby nie korzystał z nielegalnie zdobytych pieniędzy. Grupa związana z Pawłem P. popierająca jego kandydaturę na prezydenta pieniądze te zdobywa z naruszeniem prawa. Zresztą zajmuje się tym prokurator.

Naszym zdaniem, kandydatem zbliżonym swoim programem do poglądów reprezentowanych przez SD – jest przedstawiciel partii Wolność i Praworządność, Janusz Korwin-Mikke. SD opowiada się za wolnością w gospodarce opartej na prywatnych środkach produkcji, niskimi podatkami, praworządnością. Wypowiedzi JKM cechuje wiarygodna niezależność i cywilna odwaga formułowania myśli.

Przewodniczący W.R.R. Stronnictwa Demokratycznego Władysław Reichelt.

Nadesłał: Maurycy Hawranek

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wybory SD JKM


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zwłaszcza, że Korwin Mikke jest autorem ustawy lustracyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze ,że rozszyfrowano właściwie p.Olechowskiego i jego partnera z trio p.Piskorskiego a co z trzecim solistą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.