Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15107 miejsce

Stronnictwo Demokratyczne. Zamieszania ciąg dalszy

Stronnictwo Demokratyczne - partia z wieloletnimi tradycjami - jest w dalszym ciągu areną sporu pomiędzy nowym zarządem reprezentowanym przez Pawła Piskorskiego a starym zarządem z Krzysztofem Góralczykiem na czele.

 / Fot. LogoW swoim ostatnim artykule na temat Stronnictwa Demokratycznego z 18 lutego opisywałem zmiany, jakie zachodzą w Stronnictwie po przywróceniu starego zarządu.Budowa
nowych struktur partii zapowiadała się bardzo interesująco. Byłem obecny na zebraniu nowego koła w Warszawie i dużym zainteresowaniem obserwowałem zapał młodych ludzi, do tej pory nie skażonych polityką, do tworzenia nowej partii. Widziałem też nadzieję na twarzach starych doświadczonych działaczy SD, na to, że jest szansa przywrócenia znaczącej roli Stronnictwa na polskiej scenie politycznej, ponad siedemdziesięcioletni okres działalności partii do czegoś zobowiązuje.

Te wydarzenia były w lutym tego roku, jednak 14 kwietnia 2011 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie Wydział I Cywilny wydał postanowienie o odrzuceniu skargi kasacyjnej (Sygn.akt I ACa 19/11) co stanowiło o przywróceniu Pawła Piskorskiego na stanowisko Przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego. To jednak tylko suche fakty, warto się jednak nad tym postanowieniem zatrzymać, otóż skarga kasacyjna została złożona za pośrednictwem Kancelarii Adwokackiej adwokata Henryka Walkowiaka 14 kwietnia 2011 o godz. 1.

I tu następuje błyskawiczne przyspieszenie, momentalnie zostaje powołany trzyosobowy skład sędziowski i tego samego dnia skarga kasacyjna zostaje odrzucona .Muszę przyznać, że rekordowe tempo, jak na polski wymiar sprawiedliwości. 5 maja 2011 zostało złożone zażalenie na postanowienie Sądu Apelacyjnego do Sądu Najwyższego w Warszawie Izba Cywilna. Kulisy tego postanowienia są dość szczegółowo opisane w skardze skierowanej do Prezesa Sądu Najwyższego Pana Stanisława Dąbrowskiego dnia 25 maja 2011 roku.

Nie chcę cytować tej skargi, pomimo że otrzymałem komplet dokumentów, wydarzenia tam przedstawione wyglądają bardzo poważnie, moje konsultacje z prawnikami tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że ta sprawa jest rozwojowa. Jestem w kontakcie z panem Krzysztofem Góralczykiem który obiecał wyjaśnić wszystkie fakty w autoryzowanym wywiadzie.Były przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego przesłał komplet dokumentów do wszystkich posłów i senatorów oraz do większości osób mających coś do powiedzenia w naszym kraju (około 1000 osób) próbował zainteresować media,bez najmniejszego odzewu.Należy więc zadać pytanie o co w tym wszystkim chodzi czy jest to tylko walka o majątek Stronnictwa szacowany na 60-80 milionów, czy też jest w tym drugie dno.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Antoni Zak
  • Antoni Zak
  • 18.10.2011 08:36

A jak nazywa się synek Pani Sędzi. który robi taką zawrotną karierę. czy to Konrad W. Kto coś wie na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AZET
  • AZET
  • 22.07.2011 18:39

Jeśli tylu ludzi oburzonych jest postępowaniem warszawskich sędziów, to proponuję zorganizowanie manifestacji w Warszawie. Wystarczy dwie godziny w centrum miasta, np. przed Sądem Apelacyjnym przy Krakowskim Przedmieściu, przed Sądem Najwyższym przy pl. Krasińskich lub przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Al. Ujazdowskich.
Odpowiedzcie, co o tym sądzicie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Wawro
  • Adam Wawro
  • 21.07.2011 21:21

Polska nie dojdzie do niczego jeżeli będzie się w kraju tolerowało takie czyny jakich dopuszcza sie Paweł Piskorski i sądy w Warszawie i nie tylko. Trzeba z tym jak najprędzej skończyć i to definitywnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo wszystkim za wyjątkowo obszerne komentarze które świadczą o tym jak wiele osób interesuje się tym co się dzieje w Stronnictwie Demokratycznym, będę dlalej pisał na ten temat bo nie można tych komentarzy zostawić bez odzewu. W chwili obecnej czekam na wywiad z Przewodniczącym Krzysztofem Góralczykiem który postaram się natychmiast opublikować

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 20.07.2011 17:26

Analizując wyczyny warszawskich sędziów w sprawie Stronnictwa Demokratycznego trudno odmówić racji inicjatorom śląskich stowarzyszeń przeciwko bezprawiu, które na niedawnej konferencji w Nysie podjęli inicjatywę ogólnonarodowego referendum w sprawie „Przywrócenia zwierzchności Narodu nad władzą ustawodawczą i sądowniczą”. W zgodnej opinii zebranych bowiem obecna sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna Polski sprawia, że społeczeństwo nie ma żadnej kontroli nad funkcjonariuszami „wymiaru sprawiedliwości”. Arogancja sędziów, wydawanie niesprawiedliwych wyroków „na zamówienie”, manipulowanie procedurami, a także dyspozycyjność prokuratorów wobec każdej ekipy rządzącej, ochranianie przez prokuraturę i sądy korupcji i innych patologicznych zjawisk w polskim sądownictwie, prowadzą do złamania podstawowej zasady demokracji - zwierzchnictwa Narodu nad wszelką władzą – w tym przypadku władzą sądowniczą. Zasady zapisanej zresztą w art. 4 Konstytucji RP.
W ramach fałszywie rozumianej zasady tzw. ”niezawisłości” zapewniono środowisku sędziów całkowitą nieodpowiedzialność za wydawane wyroki, a także wyłączność na dokooptywowanie nowych członków korporacji. W ten sposób jedna z trzech podstawowych władz publicznych – znalazła się w rękach prywatnej koterii.
Stan ten należy zmienić poprzez wprowadzenie do polskiego systemu prawnego zasady wybieralności sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych, spośród osób posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.
Inicjatorzy referendum będą się domagali także, żeby sędziowie, którzy wydali wyroki – uznane następnie przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu za sprzeczne z prawem, ponieśli osobistą odpowiedzialność materialną za odszkodowania wypłacone przez Rzeczpospolitą.
Sądzę, że jeśli uda się nam odzyskać ukradzione nam Stronnictwo idee te powinny znaleźć się w programie politycznym odrodzonego SD. W imię idei demokracji, która przyświeca naszej partii od ponad 70 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
  • Roman
  • 20.07.2011 13:09

Sędziowie powinni być niezależni w podejmowaniu decyzji, co nie znaczy, że nie wolno ich już podjętych decyzji krytykować i zmieniać. Służy temu co prawda dwuinstancyjność sądów, ale co zrobić jeśli między sędziami pierwszej i drugiej instancji istnieje porozumienie, jak w przypadku sprawy Stronnictwa Demokratycznego, gdzie wymienia się sędziów Sądu Apelacyjnego, by zagwarantować odpowiedni werdykt?
Oczywiście, powinien zadziałać odpowiedni nadzór ministerialny, ale w tym wypadku nie zadziałał. Dlaczego? Czy dlatego, że iż pan Piskorski z niewiadomych przyczyn czuje się bezkarny?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ALEKS
  • ALEKS
  • 20.07.2011 07:29

Rację ma Wiesław! Ciekawe, co teraz zrobi pan Minister, żeby się wytłumaczyć z tego, że zaniedbał się tak mocno w naszej sprawie, jak prosiliśmy o interwencję w grudniu 2009 r. Wtedy ogólnie uznał wyjaśnienia pani prezes SO za jak najbardziej wiarygodne [ sentencja była mniej więcej taka: zrobiliśmy tak, bo tak uważaliśmy]. Przez myśl mu nie przeszło, żeby przeczytać załączone dokumenty, bo przecież żeby przeczytał kolejne decyzje SO to znając prawo [a chyba trochę je zna ] musiał by interweniować już wtedy. Ale skąd miał wiedzieć, że sędzia ma syna przedsiębiorczego i ambitnego który zaczął robić karierę u boku takiego czołowego polityka jak Piskorski. To m.in. właśnie zaniechanie czynności przez p. Ministra spowodowało utratę majątku SD w wys. 13 milionów zł za sprzedaną kamienicę we Wrocławiu, które przejadł Piskorski ze swoimi kolesiami w ciągu 10 miesięcy [ patrz Gazeta Wyborcza 05.02.11] Pytam co z odpowiedzialnością w tym kraju takich urzędników państwowych . Czas najwyższy kończyć te harce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wieslaw machaczek
  • wieslaw machaczek
  • 19.07.2011 13:16

Ministrze Sprawiedliwosci rozlicz Piskorskiego bedziesz dalej MINISTREM SPRAWIEDLIWISCI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz
  • Grzegorz
  • 18.07.2011 16:31

Przyłączam się do pochwał dla dziennikarZa który to napisał. niech jednak Pan autor teraz uważa. Piskorski wiele może. Niew iem czy wiecei jaki los spotkał właściciela antyków. Ano gość nie żyje i zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Oczywiście - nie może teraz zeznać że nic nie podpisał. Trzeba uważać. Trzeba też wspierać odważnych dziennikarzy którzy rozumieją co to dziennikarstwo!!!!!! Trzymamy kciuki !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz
  • Grzegorz
  • 18.07.2011 16:26

Prawda o Piskorskim i SD w skrócie:
Trwa sobie posiedzenie Zarządu Partii i nagle Pan Piskorski uznał że kasa mu się wymyka z rąk. Z nieoficjalnych źródeł wiem że od dawna miał plan awaryjny. I co robi.... posłuchajcie media. Wg mnie z punktu widzenia ilości zrabowanej kasy to polityczny przekręt 10-lecia !!!!

Piskorski wychodzi i rady z siedmioma z ok 50 członków i zwołuje posiedzenie na którym zawiesza w prawach członka tylu członków aby wg niego Rada utraciła kworum. Czyli już wtedy wiedział że rada może legalnie działać dalej. Rada uchwaliła to co piskorskiemu się nie spodobalo i spisała protokół i rozjechala się. Niewiedzieli witedy na co stać Pana Piskorskiego.

Skubaniec obwarował się w siedzibie i uznał że usuwa wszystkich członków kongresu nadzwyczajnego oprócz swoich 19 ludzi. Bes sądu , bez powiadomienia bez niczego. Co dalej - leci do sądu z papierami - A głupi Sąd NIC nie sprawdza i legitymizuje jego działania!!!! Mówię Wam to wszystko było ukartowane!!!!! na 100%.

I w taki oto posób Pan Piskorski totlanie bezprawnie ofłosil się Szefem SD!!!!! To Polskie skorumpowane Sądy sa winnetej całej sytuacji. Jestem za ujawnieniem nazwisk tych strażników prawa. Dla mnie proces i dożywotnie pozbawienie funkcji sędziego!!!!!!!!!

W taki ot sposób możena ukraść i zawładnać bezprawnie partią polityczną w Polsce.

A może ktoś jutro pójdzie na Radę Naczelną PO - wieczorem zamknie się w budynku, wykreśli wszystkich członków i przejmie PO!!!!! To nie jest śmieszne - to Polski Wymiar Sprawiedliwości i korupcja. No i Piskorski - chyba najlepszy okaz człowieka któremu juz tyle afer się udało !!!!!!