Facebook Google+ Twitter

Strony prezydenta RP i giełdy zaatakowane przez Rosjan? Za atakiem DDoS stoi Cyber-Berkut

Strony prezydenta RP i Giełdy Papierów Wartościowych zostały zaatakowane przez Rosjan nazywających się Cyber Berkutem. "Polska jest sponsorem ukraińskiego faszyzmu, który morduje ludzi z południowego-wschodu Ukrainy" - napisano w oświadczeniu.

 / Fot. Zrzut ekranu/Cyber BerkutSerwis Niebezpiecznik.pl poinformował, że strony prezydent.pl i gpw.pl zostały zaatakowane przez prorosyjskich cyberprzestępców. W momencie publikacji tego tekstu serwisy internetowe prezydenta Rzeczpospolitej i Giełdy Papierów Wartościowych nie były dostępne.

Na stronie cyber-berkut.org napisano, że obie witryny zostały zaatakowane, bo Polska sponsoruje "ukraiński faszyzm". Hakerzy oświadczają, że na Ukrainie działa prywatna armia szefa polskiego MSW. Nazywa Bartłomieja Sienkiewicza przestępcą wojennym. "Ci ludzie mają na rękach krew matek, dzieci i starców" - perorują autorzy ataku.

"Dziś Cyber-Berkut zaatakował główne polityczne i finansowe zasoby polskiego internetu i domaga się wycofania z terenu Ukrainy polskich sił" - czytamy. "Jesteśmy Cyberberkutem, Nie zapomnimy, nie przebaczamy!" - twierdzą Rosjanie.

Serwis Niebezpiecznik.pl poświęcony bezpieczeństwu w sieci bagatelizuje znaczenie ataku. "Atak, którego ofiarą padły strony prezydenta i Giełdy Papierów Wartościowych nie jest z gatunku tych, które powodują wycieki danych czy kradzieże informacji. To zwykły DDoS, jaki za kilka dolarów przeprowadzić może byle gimnazjalista. Nie potrzeba do niego ani finezji ani kunsztu, a z pewnością wielkich “hackerskich” zdolności. Nazywanie atakujących hackerami czy nawet włamywaczami to poważne semantyczne nadużycie" - czytamy w serwisie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dla filistrów? Zapewne tak. O resztę należy pytać Jankesów. Np.: Czy jesteście gotowi poświęcić Baltimore w zamian za W-wę? Moja rola jako analityka-amatora ogranicza się do próby przewidzenia jaka to mogłaby być w razie czego odpowiedź . Zaś moim skromnym zdaniem jest to sojusz z trocin, podbnie jak wszystkie nasze sojusze z mocarstwami zachodnimi od 1734. Wystarczy przypatrzeć się "wielkim" siłom, jakie wysłano "na pomoc" rządom w W-wie, W-ie, R-e i T-e. W razie czego bądą w stanie odlecieć w ciągu 12 godzin zaś owe rządy utrzymają się wtedy przy władzy przez nastąpnych 48. To jest właściwie rzecz biorąc całe "zagrożenie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

W " razie czego " rozumiem panie @ Wasiluk , przewiduje pan inwazję ze wschodu ? Jak to ? Dobrodziej Putin jest dla nas zagrożeniem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Możemy sobie pomarzyć. Przeciętny filister i tak jest święcie przkonany. że w razioe czego tym razem Zachód na pewno zaryzykuje własną skórą by nas bronić. Na wszystko jest jakaś rada - prócz śmierci i głupoty ludzkiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego też od dawna jestem zwolennikiem wystąpienia przedstawiciela Polski na forum ONZ z wnioskiem o uznanie neutralności naszego kraju. Nas to naprawdę nie dotyczy panie Grzegorzu. Oberwiemy znowu i po co to nam. To jest rozwód starego małżeństwa i niech sie rozwodzą bez naszego udziału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, dobrze by było, gdyby Kaczyński nie jeździł na Majdan i gdyby całe mnóstwo Polaków nie barło czynnego udzialu w przewrocie w Kijowie, wymachując naszym nardoowym sztandarem. Teraz już nie uda się udawać, że nas to wszystko nie dotyczy. Byłoby to o wiele gorzej niż śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale my powinniśmy trzymać się od tego z daleka i to w każdym sensie. Żyrinowski dopiero co proponował nam rozbiór Ukrainy nie wiem czemu oni chcą nas w to wciągnąć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedmiot zagadnienia: Ukraińscy Rosjanie zwracają sią o pomoc do narodu polskiego w tapobieżeniu ludobójstwu. Zablokowanie 39 stron internetpowych w naszym krahu, z uruądem prezydenckim na czele to tylko sposób zwrócenia uwagi na główne przesłanie, którego osoby nie znające języków będą długo szukać. Zgadzam się z jednym: warsztattowo dość słaby wyczyn. Czy zmniejsza to jednak polityczno-moralną doniosłość tego zagadnienia? Nie. bo każdy powinien sobie teraz w naszym kraju odpowiedzieć na kilka pytań. Np. co jest dla nas ważniejsze? Względnie jaka postawa nadaje wartość życiu* Czy trzeba o coś walczyć i co to takiego było i jest? Czy nasze współczucie ogranicza się do tego, co nasz własny naród wycierpiał albo do tych, których wskazują nam kolorowe czasopisma itp.? Czy tak nam Bóg nakazał, honor dyktuje, a interes ojczyzny podpowiada?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, koniec końców dostaje się nam. Jak zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. S. To też należy zbagatelizować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://cyber-berkut.org/img/news20140409.png

https://www.facebook.com/cyberberkut3

"14.08.2014 CyberBerkut calls the people of Poland to stop genocide of Donbas citizens!

Unfortunately, the government of Poland only extends assistance to the Kiev junta and so becomes an accomplice of war crimes committed in Ukraine every day.

Today Ukrainian Nazis attempt to repeat events of Volhynia, 1943, when Bandera's followers tortured more than 36 000 Poles brutally and most of them were women and children. We address to the common Poles who take care of their history: remember those days tragedy and help to prevent its recurrence.

We hope the government of Poland, which listens to Washington only, would hear its people's voice at last! People who oppose the war and Volhynia recurrence. Help to stop genocide of people in the South-East of Ukraine for the sake of the Volhynia victims' sacred memory."

Tzn.:

"Cyberbierkut wzywa naród polski do okazania pomocy w przerwaniuz ludobójstwa na obywatelach Donbasu!

Niestety, ale polski rząd nie tylko cały czas zwiększa pomoc dla junty w Kijowiei w ten sposób staje się wspólnikiem zbrodni wojennych, które codziennie mają miejsce na Ukrainie. Obecnie ukraińscy naziści próbują powtórzyć rzeź wołyńską, kiedy to banderowcy bestialsko zroturowli przed śmiercią 36.000 Polaków, w większości kobiety i dzieci. Zwaracam sią do zwykłych Polaków, którzy umieją wyciągnąć naukę ze swej własnej historii: przypominajcie te tragiczne dni i sprzeciwiajcie się ich powrotowi.

Mamy nadzieję, że polski rząd, który słucha tylko poleceń z Waszyngtonu wysłucha wreszcie głosu własnego narodu! Narodu, który nie chce wojny i powtórki rzezi wołyńskiej. W imię świętej pamięci ofiar Wołynia pomóżcie nam powstrzymać rzeź ludu Donbasu!"

http://cyber-berkut.org/en/

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/p526x296/1901187_742599089130491_8800476218739035584_n.png

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.