Facebook Google+ Twitter

Strony rządowe będą lepiej zabezpieczane przed atakami hakerskimi

TOK FM poinformował, że minister administracji i cyfryzacji przekazał resortom wytyczne w sprawie zapobiegania atakom hakerów na strony rządowe. Dokument ma także wersję niejawną - część wytycznych ma być bowiem "tajna".

Jak podaje Gazeta, wśród kilkunastu zaleceń znalazły się m.in. wytyczne o tym, żeby blokować dostęp do stron osobom, które przy pomocy różnego rodzaju oprogramowania próbują ukryć tożsamość, np. poprzez zmianę IP. Blokowani będą więc użytkownicy korzystający z sieci TOR oraz bramek proxy.

Zainstalowane mają być również aplikacje, które będą sprawdzały, czy ktoś nie włamał się na stronę lub czy nie podmienił jej treści. Będą także podpisywane inne umowy z firmami hostującymi - takie, które przeniosą na nie odpowiedzialność za ciągłość działania witryny.

Użytkownicy administracji rządowej mają z kolei pozmieniać wszystkie swoje hasła dostępu na takie, które zawierają specjalne znaki, wielkie i małe litery oraz cyfry. Zabronione będzie również używanie przez nich służbowej poczty w domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w
  • w
  • 01.02.2012 07:48

wytyczne powinien przekazać niejaki Koziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.