Facebook Google+ Twitter

Struganie historii przez Pana Prezesa

Historia jest delikatną materią. Powinna istnieć jedna obiektywna, czyli prawdziwa. Niestety, zbyt często poddawana jest manipulacji i fałszowaniu.

Wydarzenia ostatnich kilku miesięcy udowodniają, że bezsporne fakty historyczne są wyjątkowo nie na rękę przywódcy największej partii opozycyjnej.

Od 10 kwietnia, wbrew obiektywnym opiniom wielu fachowców, upiera się, że prezydentura jego brata była najlepszą w powojennej historii Polski. To jeszcze można starać się zrozumieć, bo braterskie więzi utrudniają bezstronność .

Jednak w dniu 30 sierpnia byliśmy świadkami żenującej próby fałszowania historii powstania Solidarności. Pan Prezes wygłosił przemówienie gloryfikujące udział swego brata Lecha w sierpniowych strajkach 1980 roku. Według tej najnowszej wersji historii, Lech Kaczyński okazał się kluczową postacią tamtych wydarzeń, broniąc w pojedynkę interesów robotników. O dziwo, ta zadziwiająca wersja zebrała burzliwe oklaski popleczników obecnego przewodniczącego Solidarności p. Śniadka.

Prawdziwi bohaterowie tamtych czasów z niedowierzaniem kręcili głowami, a znana z dynamiki p. Henryka Krzywonos nie wytrzymała i wygłosiła słynną już mowę przeciwko takim praktykom.

W późniejszych wywiadach bezpośredni uczestnicy sierpnia 1980 roku mówili o ewidentnym wyolbrzymianiu, a wręcz fałszowaniu roli Lecha Kaczyńskiego przez jego brata. Najdobitniej powiedział to Władysław Frasyniuk „Jarek, nie byłeś tam , nie pier…l”

Jesteśmy więc świadkami próby ulepiania historii według własnych oczekiwań Pana Prezesa. To równocześnie poważne ostrzeżenie dla wszystkich rozumnych Polaków, by nigdy nie oddali pełni władzy w ręce Prezesa. W krótkim czasie pojawiłyby się nowe podręczniki do historii, w których wyczytalibyśmy o najwybitniejszym mężu stanu w historii Polski, który samodzielnie stworzył Solidarność i wynegocjował porozumienia sierpniowe, a jego ogromne pomniki musiałyby stanąć w centrach wszystkich miast i wsi polskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Zapewniam, tak struganej historii nie trawię... A może to jakieś żarty dla gawiedzi tworzone? Jarosław się cieszy, że tylu kibiców rozprawia o jego "twórczości".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciechu
bo to jest tak z tą prawdą;
Jest prawda , też prawda, i prawda Jarka Kaczyńskiego .
Dwie pierwsze prawdy są mało ważne , natomiast jak się nie zgadzasz z prawdą Prezesa to jesteś wrogiem ludu i kościoła albo pachołkiem komuchów na usługach ruskich .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj Pan Prezes oznajmił, że wie, jaka jest przyczyna katastrofy smoleńskiej, po czym objaśnił narodowi zasady awaryjnego lądowania w bagnistym terenie Smoleńska oraz metody latania nad lasem i ścinania skrzydłem drzew (która to operacja ponoć nie żadnego wpływu na przebieg lotu)...
Poza tym Prezes powiedział, jakis poseł PO zajął kiedyś w jakiejś restauracji zajęte miejsce przy dwóch posłankach PiS i że to chamstwo.

Hmmmm...Jak to skomentować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a Pan Prezes uderza dalej. Nie w smak mu zasługi Borusewicza, wiec przedstawia kolejną wizję tamtych sierpniowych wydarzeń. Okazuje się, że wg niego Borusewicz, to przy Lechu Kaczyńskim mały pikuś...
Powtarzam po raz kolejny...
To mi wygląda na objaw choroby -psychozy maniakalno-depresyjnej z wyraznymi fazami aktywności oraz wyciszenia. Ów Pan również co jakiś czas to pojawia się na 1 linii frontu atakując bez umiaru , by potem znikać na kilka tygodni. I tak w kółko. To poważna sprawa, nie temat do żartów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenie_afektywne_dwubiegunowe
To schorzenie nie deprecjonuje człowieka, wiele osób żyje z tym na co dzień, prowadząc normalne zycie zawodowe i rodzinne, jednakże pod warunkiem, że regularnie przyjmuje leki i poddaje się terapii.
Oczywiście to tylko moje podejrzenia, ale coraz bardziej pasują....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie doktoraty i habilitacje powstaną i zamierzony efekt zostanie osiągnięty. Wawel, pomniki i ulice a lud kości do garnków wrzucać będzie i różaniec w rytm jedynie słusznej stacji odmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W TV przestawiają wypowiedzi członków PIS,komentujące owo kontrowersyjne przemówienie Pana Prezesa.
Poseł Błaszczak był zachwycony mądrością tych słów (jak zwykle zresztą). Inni z prezesowych pretorian również komentują w tym samym duchu...
Facet plecie bzdury a jego dwór przekonuje wszystkich, że bzdury są prawdą.
Można więc na żywo poznawać mechanizmy powstawania kultu jednostki. To bardzo pouczające.
Socjologowie są zachwyceni.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ossad
  • Ossad
  • 02.09.2010 07:44

Hmmm. Czym byście żyli, gdyby nie Jarek? Macie obsesję na jego punkcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anty Kaczor
  • Anty Kaczor
  • 02.09.2010 01:03

Kaczyński to człowiek chory na władzę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszyscy się nie znacie na historii
Kaczyński był tak głęboko zakonspirowany, że nikt go nie widział, ale On tam był ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku:((((((( bój się Boga. Resztę pal sześć, jak mawiał mój dziadek-już nieboszczyk-oby dobrze Mu tam było. Ale dwa organy płciowe i jedno oko?????, jeszcze do tego-jak Henryk pisze-obalili komunę, nominowali papieża, otruli Stalina i Breżniewa oraz złamali kod Enigmy. Miejcie litość Panowie. To przekracza moja percepcję. Spać pora iść, czy jakieś inne działania podjąć? Strach się bać i umysł wytężać:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.