Facebook Google+ Twitter

Strukturalne fotografie Andrzeja Kosikowskiego w Polnym Koniku

W ostrowiecki clubie - galerii Polny Konik została otwarta w piątek, 12 grudnia 2014 roku, kolejna wystawa. Tym razem w galerii Muzeum Niewinności pokazano fotografie Andrzeja Kosikowskiego.

Andrzej Kosikowski (pierwszy z prawej) z Robertem Majem i Pawłem Działowskim podczas wernisażu Struktur. / Fot. Tomasz LenartAndrzej Kosikowski jest z wykształcenia informatykiem i to jego "ścisłe" podejście do rzeczywistości widać wyraźnie w tworzonych przez niego kompozycjach fotograficznych. Wydaje się, że Kosikowski najpierw szczegółowo i precyzyjnie wymyśla i opracowuje układ poszczególnych elementów, które mają wypełnić przestrzeń zdjęcia i dopiero potem przystępuje do wykonania fotografii. Stąd jego prace przypominają jako żywo obrazy tworzone przez malarza konstruktywisty. "Struktury" Andrzeja Kosikowskiego odzwierciedlają dokładnie fakturę i detal fotografowanych przedmiotów. Bardzo istotną rolę w jego czarno - białych fotografiach odgrywa światło i kontrast, które nadają z pozoru zwyczajnym rzeczom nieco odrealnioną postać.

Andrzej Kosikowski od trzech lat jest członkiem Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym osoby parające się fotografią pod okiem Andrzeja Łady mogą doskonalić swój warsztat artystyczny. Ale jego przygoda z fotografia zaczęła się we wczesnym dzieciństwie, gdy w prezencie komunijnym otrzymał (podobnie jak piszący te słowa) aparat Smiena 8. Fascynacja możliwością wiernego utrwalania otaczającej go rzeczywistości rozwijała się w latach późniejszych iNa pierwszym planie Andrzej Kosikowski z przyjaciółmi z Fotoklubu Galeria podczas wernisażu w Polnym Koniku. / Fot. Tomasz Lenart wiązała się u Kosikowskiego ze zgłębianiem tajników z pozoru tylko łatwej sztuki fotograficznej, zwłaszcza w czasach, gdy dzięki odpowiednim aparatom "dla idiotów" zdjęcia robić może każdy. Kosikowski, jak sam przyznaje, również na przestrzeni lat ulegał nowym trendom w dziedzinie fotografii, by powrócić do czarno - białej fotografii analogowej (choć nie zarzucił całkowicie fotografii cyfrowej).

Jego fotografie można było do tej pory oglądać podczas dorocznych wystaw prac członków Fotoklubu Galeria MCK, a także w albumie "Panorama miasta", który został wydany w ubiegłym roku przez ten klub i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przez najbliższy miesiąc prezentowane będą w Polnym Koniku Roberta Maja, doskonale wpisując się w eklektyczne wnętrza tej mini galerii promującej ostrowieckich twórców. Kolejnym w galerii Muzeum Niewinności będzie Hubert Kochański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.