Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31808 miejsce

Strzały w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu!

W najbliższą niedzielę w Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbędzie się pierwszy plenerowy pokaz kyudo. Początek strzelania o godzinie 10. Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo serdecznie zaprasza! Poznaj kyudo, poznaj siebie!

Ulotka informująca o pokazie kyudo w Ogrodzie Japońskim / Fot. Tomasz CzujowskiPierwszy pokaz ceremonii strzelania z japońskiego łuku we Wrocławiu odbył się w listopadzie zeszłego roku w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Był to jednak pokaz strzelania treningowego - do makiwary i w zamkniętym pomieszczeniu. W niedzielę mieszkańcy Wrocławia będą mieli okazję po raz pierwszy oglądać strzelców kyudo w plenerze. I to w miejscu wyjątkowo do takiej imprezy pasującym - w Ogrodzie japońskim w Parku Szczytnickim.

Pokaz kyudo nie będzie jedyną atrakcją. Poza tym zobaczymy jeszcze w akcji wojowników Aikido oraz będziemy mieli okazję przyglądać się ceremonii parzenia herbaty, którą łączy z japońskim łucznictwem ta sama filozofia pełnej szacunku i skupienia kontemplacji czynności, która jest łącznikiem między przeszłością a teraźniejszością.

Pokaz w Ogrodzie Japońskim organizuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Fascynujacy temat.Szkoda ze pan nie rozwinął pan jeszcze trochę tej fascynującej właściwości ludzkiej - trafiania do celu bez mierzenia. I to iezależnie od tego czy następuje to kamieniem z reki, proca, lukiem lub rewolwerem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.04.2008 19:21

(+) Pierwszy raz slysze o kyudo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już przed rozpoczęciem strzelania, będzie można powiedzieć - że strzały umilkły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.