Facebook Google+ Twitter

Strzelał w centrum handlowym w Katowicach. Bo nie mógł zrobić zakupów

Około godziny 6 rano w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach pijany mężczyzna wdał się w kłótnię ochroną, po czym wyciągnął broń i zaczął strzelać – informuje TVN24. Napastnik został obezwładniony.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Katowice_-_Silesia_City_Center.jpg&filetimestamp=20110511102735 / Fot. Kris DNapastnik, 52-letni mężczyzna, mieszkaniec Sosnowca, miał ok. 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustaliła policja, mężczyzna wściekł się. że jedno ze stoisk, w którym chciał zrobić zakupy, było nieczynne. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obezwładnili go pracownicy centrum handlowego i przekazali policji.

Teren został zabezpieczony, a policja bada sprawę. Do tej pory ustalono, że
mężczyzna posiada licencję pracownika ochrony i zezwolenie na posiadanie broni w miejscu pracy. Wiadomo już, że nie jest pracownikiem Silesia City Center, a broń z której strzelał najprawdopodobniej była gazowa.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 09.12.2011 19:12

Dla jasności dodam, że nie wszystkich POF ( Pracowników Ochrony Fizycznej) należy tak oceniać, są w śród nich uczciwi i kompetentni pracownicy. Niestety większość stanowią opisani powyżej i dodam, że wielu z nich ma przyznane grupy inwalidzkie związane z dolegliwościami psychicznymi jak i nadużywaniem alkoholu. To jest Polska!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 07.12.2011 20:39

Do czasu zanim nie zostaną zmienione przepisy odnośnie zasad wydawania licencji pracownika ochrony, takich sytuacji będzie więcej. Nie rozumiem jednego a mianowicie jak to możliwe, że rencista służb mundurowych ( były milicjant, policjant, żołnierz zawodowy) posiadając przyznaną mu grupę inwalidzką, po przejściu komisji lekarskiej, która weryfikuje stan zdrowia osoby ubiegającej się o licencję pracownika ochrony. Otrzymuje na to zgodę, gdyż według komisji, jest w pełni sprawny fizycznie i umysłowo. Jeżeli jest w pełni zdrowy i komisja lekarska orzeka o jego przydatności do pracy z bronią, jako licencjonowanego pracownika ochrony, to na jakiej podstawie pobiera przyznaną mu rentę?
Odpowiedź jest jedna! Komisja lekarska to fikcja! Natomiast pracodawca zatrudniając osobę z grupą inwalidzką dostaje za to dotacje. I tak mamy co mamy, tylko patrzeć jak naszym oczom ukaże się "dzielny"ochroniarz na wózku inwalidzkim z karabinem w jednej ręce, gdyż drugą musi napędzać wózek... Kraina absurdów....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.