Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13665 miejsce

Strzelanina i potężna eksplozja w Inguszetii

W czwartek rano na przedmieściach miasta Nazrań w Inguszetii doszło do strzelaniny, a następnie wybuchu potężnego ładunku. W zajściu straciło życie co najmniej 7 osób, a 2 zostały ranne.

Zgliszcza po wybuchu / Fot. Screen ze strony http://www.vesti.ru/videos?vid=186914Strzelanina i potężny wybuch miały miejsce w stolicy Inguszetii. Jednostka OMON-u (specjalne jednostki rosyjskiej policji) sprawdzała informacje o ukrywającej się grupie bojowników na południowych przedmieściach miasta. Gdy funkcjonariusze podjechali pod wskazaną prywatną posesję, natychmiast doszło do wymiany ognia, a po dwóch godzinach oblężony budynek, w którym znajdowali się zabarykadowani mudżahedini, wyleciał w powietrze. W wyniku eksplozji zginęli wszyscy trzej bojownicy oraz czterech policjantów, a dwóch zostało rannych - podała telewizja Vesti. Wybuch był na tyle potężny, że poważnie uszkodził okoliczną zabudowę i przewrócił opancerzone wozy bojowe.

Jeden z bojowników został zidentyfikowany jako Hasan Mugalijew – „organizator i bezpośredni wykonawca szeregu wyjątkowo ciężkich dywersyjno-terrorystycznych aktów z wykorzystaniem materiałów wybuchowych domowej produkcji oraz zamachów na funkcjonariuszy policji” – informuje agencja Interfaks za rzecznikiem FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa) Inguszetii.

Portal Ingushetia.org przypomina o tragedii, która spotkała Mugalijewa ponad rok temu. 15 marca 2007 roku o 6 rano do domu Mugalijewów wdarło się ok. 20 zamaskowanych mężczyzn – funkcjonariuszy FSB Inguszetii oraz Północnej Osetii („pieszczotliwie” nazywani „szwadronami śmierci”). Wyprowadzili na dwór młodszego brata Hasana, Husena Mugalijewa i zaczęli go bić. Kiedy ten wyrwał się i zaczął uciekać, został rozstrzelany. Jego ciało wrzucono do samochodu i odwieziono do Władykaukazu (Północna Osetia).

Północny Kaukaz to nie tylko Czeczenia i dwie słynne wojny. Zdarzenia tego typu to nie wyjątek, lecz codzienność w regionie. Bezkarne służby federalne likwidują nie tylko prawdziwych, ale i rzekomych bojowników. Metody, jakie stosują sprzyjają rekrutacji młodych i rządnych zemsty ludzi w szeregi mudżahedinów. Odpowiedzią na ich likwidację jest zwerbowanie kolejnych. I tak w koło Macieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.