Facebook Google+ Twitter

Strzelanina w amerykańskiej szkole w Ohio. 1 osoba nie żyje, 4 są ranne

W poniedziałek w Chardon High School w amerykańskim stanie Ohio doszło do strzelaniny, w wyniku której w stanie krytycznym znalazło się pięć osób. Jedna z nich zmarła. Napastnik został już zatrzymany przez policję.

Oddziały SWAT zjeżdżające na teren szkoły średniej w Chardon (fot. screen) / Fot. http://www.youtube.com/watch?v=yVc41TJsSs8Do strzelaniny w szkole średniej w 5-tysięcznym miasteczku Chardon doszło o godz. 7.45 rano czasu miejscowego. Podczas porannego śniadania w stołówce, jeden z uczniów placówki miał wstać i zacząć strzelać do swoich kolegów i koleżanek. Według wstępnych relacji świadków, napastnik miał oddać pięć strzałów. Miejscowej policji udało się zatrzymać nastolatka po natychmiast podjętej ewakuacji z budynku szkoły. Funkcjonariusze poinformowali, że strzelcem mógł być młody człowiek, który wyszedł z aresztu na krótko przed tragicznymi wydarzeniami. "Pamiętam, że zamierzał wnieść broń do szkoły, i myślę, że wszyscy po prostu potraktowali to jako żart" - powiedziała mediom jedna z uczennic liceum. Napastnik przed strzelaniną miał wpisywać groźby w serwisie twitter.


W wyniku postrzałów ranne zostało pięć osób, z których jednej nie udało się uratować. Reszta poszkodowanych przebywa w pobliskich szpitalach - trójka z nich ma się znajdować w stanie krytycznym. W okolicach placówki wciąż zablokowane są ulice ale funkcjonariuszom przy pomocy jednostki specjalnej SWAT udało się opanować kryzysową sytuację. Według relacji uczniów szkoły, w klasach powstały barykady z ławek i krzeseł mające ich chronić przed napastnikiem. Policja potwierdziła również, że jeden z nauczycieli wdał się w pościg za strzelcem, a ten sam poddał się przy obecności gapiów zdarzenia. "Nie jesteśmy typem miejsca, w którym dzieją się takie rzeczy. To naprawdę szokujące" - powiedział mediom jeden z mieszkańców Chardon.

Strzelaniny w szkołach za oceanem niestety nie są niczym nowym. Jedna z najtragiczniejszych z nich miała miejsce w kwietniu 1999 roku, kiedy dwoje nastolatków, Eric Harris i Dylan Klebold, zastrzelili 12 uczniów i nauczyciela w Columbine High School w miasteczku Littleton w stanie Colorado.

Relacja na bieżąco z wydarzeń w Chardon High School na stronach telewizji WKYC

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kolejnych dwóch rannych zmarło dzisiaj. Cud prawdziwy, że w Polsce ciężko jest kupić broń, bo mielibyśmy takie same historie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek łazik
  • Jarek łazik
  • 28.02.2012 18:46

Ale dlaczego to nikogo nie obchodzi ??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 28.02.2012 17:29

dlaczego w polsce nie było nigdy takiej masakry!? {która co jakiś czas pojawia sie wUSA}odpowiedzcie sobie sami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale za to nie zostało naruszone prawo do posiadania broni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.