Facebook Google+ Twitter

Strzelanina w amerykańskiej szkole w Ohio. 1 osoba nie żyje, 4 są ranne

W poniedziałek w Chardon High School w amerykańskim stanie Ohio doszło do strzelaniny, w wyniku której w stanie krytycznym znalazło się pięć osób. Jedna z nich zmarła. Napastnik został już zatrzymany przez policję.

Oddziały SWAT zjeżdżające na teren szkoły średniej w Chardon (fot. screen) / Fot. http://www.youtube.com/watch?v=yVc41TJsSs8Do strzelaniny w szkole średniej w 5-tysięcznym miasteczku Chardon doszło o godz. 7.45 rano czasu miejscowego. Podczas porannego śniadania w stołówce, jeden z uczniów placówki miał wstać i zacząć strzelać do swoich kolegów i koleżanek. Według wstępnych relacji świadków, napastnik miał oddać pięć strzałów. Miejscowej policji udało się zatrzymać nastolatka po natychmiast podjętej ewakuacji z budynku szkoły. Funkcjonariusze poinformowali, że strzelcem mógł być młody człowiek, który wyszedł z aresztu na krótko przed tragicznymi wydarzeniami. "Pamiętam, że zamierzał wnieść broń do szkoły, i myślę, że wszyscy po prostu potraktowali to jako żart" - powiedziała mediom jedna z uczennic liceum. Napastnik przed strzelaniną miał wpisywać groźby w serwisie twitter.


W wyniku postrzałów ranne zostało pięć osób, z których jednej nie udało się uratować. Reszta poszkodowanych przebywa w pobliskich szpitalach - trójka z nich ma się znajdować w stanie krytycznym. W okolicach placówki wciąż zablokowane są ulice ale funkcjonariuszom przy pomocy jednostki specjalnej SWAT udało się opanować kryzysową sytuację. Według relacji uczniów szkoły, w klasach powstały barykady z ławek i krzeseł mające ich chronić przed napastnikiem. Policja potwierdziła również, że jeden z nauczycieli wdał się w pościg za strzelcem, a ten sam poddał się przy obecności gapiów zdarzenia. "Nie jesteśmy typem miejsca, w którym dzieją się takie rzeczy. To naprawdę szokujące" - powiedział mediom jeden z mieszkańców Chardon.

Strzelaniny w szkołach za oceanem niestety nie są niczym nowym. Jedna z najtragiczniejszych z nich miała miejsce w kwietniu 1999 roku, kiedy dwoje nastolatków, Eric Harris i Dylan Klebold, zastrzelili 12 uczniów i nauczyciela w Columbine High School w miasteczku Littleton w stanie Colorado.

Relacja na bieżąco z wydarzeń w Chardon High School na stronach telewizji WKYC

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kolejnych dwóch rannych zmarło dzisiaj. Cud prawdziwy, że w Polsce ciężko jest kupić broń, bo mielibyśmy takie same historie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek łazik
  • Jarek łazik
  • 28.02.2012 18:46

Ale dlaczego to nikogo nie obchodzi ??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 28.02.2012 17:29

dlaczego w polsce nie było nigdy takiej masakry!? {która co jakiś czas pojawia sie wUSA}odpowiedzcie sobie sami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale za to nie zostało naruszone prawo do posiadania broni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.