Facebook Google+ Twitter

Strzelanina w cerkwi w Rosji. Napastnik strzelał do ludzi i ikon, dwie ofiary

Mężczyzna wtargnął do cerkwi w Jużnosachalińsku na wyspie Sachalin i otworzył ogień. Strzelał nie tylko do ludzi, ale również do ikon. Zginęły dwie osoby, w tym zakonnica. Sześć zostało rannych.

 / Fot. By Vihljun (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsO godz. 14 lokalnego czasu (w Polsce 03.00) do cerkwi w Jużnosachalińsku na wyspie Sachalin wtargnął niezidentyfikowany mężczyzna - informuje agencja RIA Novosti. Napastnik wyciągnął broń - karabin automatyczny i otworzył ogień.

Sprawca działał w amoku, strzelał nie tylko do ludzi, ale także do ikon. Zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych. Wśród zabitych jest zakonnica.

Później na miejsce dotarła policja i obezwładniła napastnika. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawca jest byłym pracownikiem agencji ochroniarskiej, jednak jego tożsamość nie została jeszcze potwierdzona.

To kolejna strzelanina, do której doszło w ostatnich dniach w Rosji. Kilka dni temu uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły na obrzeżach Moskwy i wziął zakładników. Sprawca, którym okazał się uczeń, zabił nauczyciela geografii oraz policjanta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.