Facebook Google+ Twitter

Strzelanina w czeczeńskim parlamencie. Zginęło kilka osób

We wtorek rano w stolicy Czeczenii doszło do ataków na siedzibę parlamentu oraz na budynek ministerstwa rolnictwa. Rosyjskie media podają, że wszyscy napastnicy zginęli.

Media podają sprzeczne informacje. Agencja Interfax, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, donosi, że strzelanina w parlamencie rozpoczęła się po godz. 9. Strzały było słychać w gabinecie marszałka, ale udało się go bezpiecznie ewakuować z budynku. Napastnicy wzięli zakładników, zginęło kilka osób.

Ria Nowosti, powołując się na przedstawiciela sił bezpieczeństwa, z kolei podaje, że na teren parlamentu wjechał samochód z terrorystami. "Rano, kiedy samochody z deputowanymi wjeżdżały na teren parlamentu, za nimi wjechał samochód osobowy z terrorystami. Jeden z nich wysadził się w powietrze (...), dwóch pozostałych włamało się do budynku parlamentu (...)" - twierdził informator. Pracownicy zostali ewakuowani, a teren parlamentu został zablokowany.

Agencja Lenta.ru donosi, że zginęły cztery osoby. Jak podaje TVN24, nie wiadomo, czy byli to pracownicy parlamentu, czy milicjanci.

Czeczeńskie MSW informuje, że do budynku ministerstwa rolnictwa wdarło się trzech bojowników. "Ustalane są okoliczności ataku" - powiedziały źródła w MSW agencji ITAR-TASS.

Rosyjskie media łączą ataki w Groznym z zaplanowanymi na dziś uroczystościami z okazji piątej rocznicy powołania parlamentu Republiki Czeczenii.

Zobacz także Atak na parlament Czeczenii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.